AKP TOPU TACA ATIYOR


Açıklama: TIME POLİTİKA HABER- CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, Giresun Belediyesi'nin AB Hibe Programı kapsamında yapacağı Atıksu Projesi’ne yönelik AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk'ün açıklamalarını sert bir dille eleştirdi.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 12 Mart 2019
Geçerli Tarih: 20 Mayıs 2019, 04:16
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=7620CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, Giresun Belediyesi'nin AB Hibe Programı kapsamında yapacağı Atıksu Projesi’ne yönelik AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk'ün açıklamalarını eleştirdi.

Milletvekili Öztürk'ün ‘Projenin hayata geçirilebilmesi için Giresun Belediyesi'nin Karadeniz Sahil Yolu geçiş iznini alması gerekmektedir. Dileriz Giresun Belediyesi'nin ihmali Giresun için telafisi zor kayıplara neden olmaz’ şeklindeki sözlerini değerlendiren CHP Giresun İl Başkanı Bilge sert konuştu.

TOPU TACA ATARAK ÜSTÜ KAPALI MESAJ VERİYOR

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’ü topu taca atmakla itham eden Bilge yaptığı açıklamada, ‘Giresun Belediyesi'nin 26 milyon Avro bütçeli, 2019 İhale Planında yer alan Atıksu Projesiyle ilgili AK Parti Milletvekili Cemal Öztürk bu şehrin iktidar milletvekili olarak destek vermesi gerektiği yerde hem topu taca atmakta hem de üstü kapalı mesaj vermektedir’ dedi.

ÖZTÜRK HEDEF ŞAŞIRTIYOR

Başkan Bilge, ‘Giresun Belediyesi'nin prosedürleri ve şartları yerine getirerek Karadeniz Sahil Yolu geçiş izni talebinde bulunması halinde bürokratik sorunların aşılması yönünde destek olması gerekir. Sanki Karadeniz Sahil Yolu milletvekili olarak mensubu olduğu İktidar partisinin bakanlığına bağlı değilmiş gibi açıklama yapması hedef şaşırtmaktır. Belediyeyi kazanamazsak geçiş izni alamazsınız imasıyla Giresun halkına mesaj vermektedir. Bu kabul edilecek bir açıklama değildir. Bu şehrin seçimmiş milletvekili olarak Cemal Öztürk'ten Giresun adına yapılacak her hizmet için bürokratik yolları açmasını, destek verilmesini bekleriz’ diye konuştu.