GİRESUN’DA İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI


Açıklama: TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Ataün,’Burası Giresun, Burada iş var’ çağrısında bulunarak istihdam seferberliğini desteklediklerini söyledi.
Kategori: Ekonomi
Eklenme Tarihi: 06 Mart 2019
Geçerli Tarih: 20 Mayıs 2019, 04:18
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=7608


İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında tüm Türkiye’de başlayan etkinlikler çerçevesinde Giresun Ticaret ve Sanayi Odası, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası, Giresun Ticaret Borsası  başkanlarının katılımlarıyla basın toplantısı düzenlendi.
Basın toplantısına Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Şükrü Ataün, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fatoğlu ile Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük katıldı.
GTSO Binasında düzenlenen basın toplantısında açıklamayı okuyan GTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Ataün,’İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında iş dünyamıza, girişimcilerimize 8 farklı teşvik sunuluyor ve bunları pek çoğu tarihi destekler şeklinde’ dedi.

Ataün, ‘Ben size bunlardan özellikle çok önemli gördüğüm ikisinden bahsedeceğim. Birincisi, nisan ayı sonuna kadar sağlanacak her ilave istihdamın tam 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisini devlet karşılıyor. Bu 3 ay boyunca işverenin maliyeti sıfır olacak. Bu kapsamda 2 bin 021 TL ücret ve Bin 113 TL sigorta ve vergiler olmak üzere 3 bin 134 TL’yi devletimiz karşılamış olacak. İşveren cebinden sıfır maliyetle yeni bir işsiz kardeşimizi işe almış olacak. Devamındaki 9 ay boyunca da devletimiz sigorta primlerini ve vergileri ödemeye devam edecek. Yani aylık bin 113 TL’yi devletimiz karşılayacak. Biz işverenler olarak sadece çalıştırdığımız kardeşimize ücretini ödeyeceğiz. İşe alınacak kişi kadın, genç ve engelli ise 9 aylık süre 15 aya kadar uzamış olacak’ şeklinde konuştu.

‘Burası Giresun, Burada iş var’ sloganı ile istihdam teşvikleri bilgilendirme toplantısı yapılacağını duyuran Ataün, ‘Önümüzdeki süreçte de Valimizin himayelerinde Giresun genelinde iş dünyası kuruluşlarımızın başkanlarının katılımıyla üyelerimize yönelik olarak istihdam teşvikleri bilgilendirme toplantıları yapmaya devam edeceğiz’ ifadelerini kullandı.