GİRESUN’DA ‘TEKNOPARK’ KURULDU


Açıklama: TIME GÜNCEL HABER- Bulancak’ta bulunan Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde ‘Teknopark’ kuruldu.
Kategori: Asayiş
Eklenme Tarihi: 03 Mart 2019
Geçerli Tarih: 20 Mayıs 2019, 04:18
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=7592Bulancak’ta bulunan Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde ‘Teknopark’ kuruldu.

Türk sanayisinin ihracat odaklı ve uluslararası pazarlarda rekabet gücü yüksek bir yapıya kavuşturulabilmesinde üniversite-sanayi iş birliği büyük önem taşıyor.

Türkiye’de bu amaca uygun olarak Teknoloji Geliştirme Bölgeleri oluşturulurken, yenilik ve teknoloji ekosistemine katkı veren teknoparkların sayısı giderek artıyor.

Bu kapsamda Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (TEKNOPARK) başvurusu 21 Şubat'ta Değerlendirme Kurulu tarafından ele alındı. Kurulun onay vermesinin ardından 28 Şubat'ta Resmi Gazete'de Giresun'da teknopark kurulmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı kararname ile Bulancak’ta bulunan Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde teknopark kuruldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Teknoloji Geliştirme Bölgesi (teknopark) içerisinde ARGE alanları ve ofisleri ile teknoloji çalışmaları yapan şirketler kurulacağını söyledi.