CANİKLİ’DEN YANIT GELDİ


Açıklama: TIME GÜNCEL HABER- AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, gazetemizde yer alan ‘Canikli Seçimi Kazan Yanıma Gel Dedi” başlıklı özel haberimiz üzerine yazılı açıklama yaptı.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 10 Şubat 2019
Geçerli Tarih: 24 Ağustos 2019, 19:35
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=7563AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, gazetemizde yer alan ‘Canikli Seçimi Kazan Yanıma Gel Dedi” başlıklı özel haberimiz üzerine yazılı açıklama yaptı.

Haberin tamamen gerçek dışı ve iftiradan ibaret olduğunu ileri süren Canikli, 'Söz konusu haberde, 31 Mart Yerel Seçimlerine dair şahsım üzerinden gündeme getirilen asılsız iddialarla, kasıtlı olarak çeşitli Bizans entrikaları ile web siteniz üzerinden algı oluşturulmaya çalışılmaktadır’ değerlendirmesinde bulundu.

Canikli açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

'Şahsım üzerinden gerçek dışı iddialarla kasıtlı olarak yapılan kara propaganda ve web sitenizde maksatlı olarak gündeme getirdiğiniz bu haber sahte bir kurgudur. Asılsız iddialarla yapılmaya çalışılan bu algı operasyonu ve haberle ilgili hukuki süreç en kısa sürede başlatılacaktır. Bu tarz sinsi entrikalarla ve aciz yöntemlerle siyaset yapmaya çalışarak size bu yazıyı yazdıranlar bilmedirler ki vatandaşlarımız bu tarz kurgu haberlere ve hain iftiralara asla itibar etmezler. Kendi istikballerini sinsi ve aciz algı operasyonları ile garanti altına almaya çalışan korkak ve gafiller toplumun asalakları ve rantiyecileridirler. Şahsıma sorulmadan, konunun doğruluğu araştırılmadan ve herhangi bir kanıt gösterilmeden dedikodu üzerine yapılan bu haberde yer alan asılsız iddiaların; ilkeli habercilik gereğince tez zamanda düzeltilmesi gerekmektedir.'

SÖZ SIRASI ÖNAL'DA

Bu arada, şimdi gözler AKP'den üç dönem kuralına takıldığı için yeniden aday gösterilmeyen akabinde ise bağımsız belediye başkan adayı olmak için partisinden istifa eden Dereli'nin Yavuzkemal Belde Belediye Başkanı Abdullah Önal'a çevrildi.

Yakın çevresine, 'Ben Canikli'nin adamı ve adayıyım. Sayın Canikli bana seçimi kazan yanıma gel' dediği şeklinde poroganda yürüttüğü iddia edilen Önal'ın, Canikli'nin açıklamasından sonra nasıl bir  tavır alacağı da merak konusu oldu. Söz sırası kendisine gelen Önal'ın ikna edici bir açıklama yapması bekleniyor.