AKP’DE CANİK BOMBASI! BAKIN KİM NE DEDİ


Açıklama: TIME ÖZEL HABER- CHP’li Fatma Karaibrahim Canik’in Bulancak’ta AKP’den il genel meclisine aday adayı olduğu ve hatta kesin listede 3. sıradan aday gösterileceği iddia edilliyor.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 08 Şubat 2019
Geçerli Tarih: 24 Ağustos 2019, 19:26
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=7555CHP’li Fatma Karaibrahim Canik’in Bulancak’ta AKP’den il genel meclisi üyeliğine aday adayı olduğu ve hatta kesin listede 3. sıradan aday gösterileceği iddia edildi.

1999 ve 2014 yerel seçimlerinde CHP'den Bulancak Belediye başkan adayı olan ancak seçimleri kaybettikten sonra yeniden eski görevi olan ilçe başkanlığına atanan Fatma Karaibrahim Canik'in AKP'den il genel meclisi aday adayı olduğu savı gündeme bomba gibi düştü.

Olayın peşine düşen TIME, Bulancak ilçe teşkilatının AKP Genel Merkezi’ne sunulmak üzere il başkanlığına verdiği 9 kişilik çarşaf listede il genel meclisi aday adaylığı için ismi geçen Fatma Karaibrahim Canik bilmecesini çözmek adına taraflarla görüştü.

TATLI: FATMA HANIM ADAY ADAYIMIZ

Gazetemiz, ilçede epeydir adı AKP ile flört ettiği şeklinde siyasi spekülasyonlara konu olan Canik’in son durumunu kendisi de Bulancaklı olan AKP Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı'ya sordu.

Müfettiş gibi meselenin üzerine fazla gitmememizi isteyerek Canik'in AKP’den il genel meclisi üyeliğine aday adayı olduğunu söyleyen Tatlı, 'Evet, Fatma hanım aday adayları listemizde var’ dedi.

CANİK: BUNLAR DEDİKODU

Bunun üzerine iddiaların doğruluğunu teyit ettirmek için telefon trafiği kurduğumuz Fatma Karaibrahim Canik, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını savunarak, ‘Ben partim CHP’nin emrindeyim. AKP’den il genel meclisine aday adaylığım dedikodudan ibarettir’ şeklinde konuşarak Tatlı'yı yalanladı.

YILDIRIM: LİSTEMİZDE YOK

Son olarak konuya ilişkin bilgisine başvurduğumuz AKP Bulancak İlçe Başkanı Necati Yıldırım ise il başkanlığına verdikleri 9 kişilik listede Fatma Karaibrahim Canik’in olmadığını ileri sürerek,’ Bizim listemizde böyle bir isim yok’ demekle yetindi.

Öte yandan, Bulancak'ta AKP'den il genel meclisi üyeliğine aday adayı olduğu kulislere düşen Fatma Karaibrahim Canik'in halen (17 Ocak 2019 itibarıyla) CHP'de üye ve delege olduğu da öğrenildi.