ŞENLİKOĞLU TOKİ’YE SIĞINDI VE BİR GERÇEK


Açıklama: TIME GÜNCEL DETAY HABER- AKP Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu, düzenlediği proje tanıtım toplantısında Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından aralarında Giresun’un da olduğu 30 ilde yapacağı 41 millet bahçesi uygulamasına sığındı. Amaaa... Ve bir gerçeği hatırlatalım. Çevre dostu CHP'li Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu bakın ne yapmıştı. Anımsayın. Sırf birilerine imar rantı sağlanmasın ve Giresun kazansın diye... Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu başkanlığında toplanan Belediye Meclisi, içerisinde 19 Eylül Kapalı Spor Salonu'nun bulunduğu yıkımı planlanan Giresun Atatürk Stadı arazisini imar planına park olarak işlemişti.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 03 Şubat 2019
Geçerli Tarih: 24 Ağustos 2019, 19:34
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=7549



AKP Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu, düzenlediği proje tanıtım toplantısında Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından aralarında Giresun’un da olduğu 30 ilde yürüttüğü 41 millet bahçesi uygulamasından medet umdu.

Bu çerçevede TOKİ’nin ülke genelinde hızlandırdığı çalışmaları kendisine uyarlayan Şenlikoğlu ‘Giresun Millet Bahçesi’ projesini aklınca sahiplendi.

Toplantıda ‘projeci başkan adayı' imajı çizmeye çalışan Şenlikoğlu’nun mülkiyeti ve kullanım hakkı TOKİ'nin kendisine ait olan Atatürk Stadyumu'nun üzerinde yer aldığı arsada yürüteceği millet bahçesi projesini 'sadece Giresun'a özgü özel bir projesiymiş' gibi sunması partililerde heyecan ve coşku yaratmazken halk nazarında da tebessümle karşılandı.

Bu arada, seçmeni etkilemek için kağıt üstünde görselli TOKİ projesine sığınan Şenlikoğlu’nun zaten olması gereken alt ve üstyapı belediyeciliği devrinin çoktan bittiğini ıskaladığı ve asıl yükselen değerin vatandaşın kendilerine dokunan insan odaklı halkçı sosyal belediyecilik olduğunu es geçtiği değerlendirmesi yapıldı.

Öte yandan, bir düğün salonunda gerçekleşen toplantıya AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk ve Kadir Aydın ile partililer katıldı.

ÇEVRE DOSTU BAŞKAN AKSU, PARK ALANI İLAN ETTİ

Unutmadan.

Hafızalarını tazeleyelim.

Bi hatırlatma yapalım.

Haziran 2018 gibi.

CHP hamle yaptı.

AKP'nin beton oyunu bozuldu.

Çok katlı konutlar adına.

Alışveriş Merkezi (AVM) de cabası.

Olası ranta darbe vuruldu.

Sırf birilerine imar rantı sağlanmasın ve Giresun kazansın diye...

Yaklaşık 7-8 ay önce CHP'li Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu başkanlığında toplanan Belediye Meclisi, içerisinde 19 Eylül Kapalı Spor Salonu'nun bulunduğu yıkımı planlanan Giresun Atatürk Stadı arazisi imar planına park olarak işlendi.

Yani..

Sözkonusu arsa yeşil alan ilan edildi.

Şimdi soru şudur:

CHP'li Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu seçimi yeniden kazanırsa- ki öyle görünüyor- TOKİ, Giresun'da 'Millet Bahçesi’ projesini askıya mı alacak?

Yanıt 'hayır'dır.

Giresun memleketse; memleket Giresun'sa.

Yok 'evetse' cevap.

İştah açıyor, ağızları sulandırıyor.

Boru değil bu.

Dile kolay.

40 bin metrekare alan.

Talandır.

Adrese teslim yandaş müteahhitlere parsadır.

Hülasa.

Giresun'a ihanettir.

Bunun başka da izahı yoktur.

Bilene.