CANİKLİ’Yİ BÜYÜK BİR SÜRPRİZ Mİ BEKLİYOR


Açıklama: TIME ÖZEL KULİS ANALİZ HABER- Giresun’dan milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin kesin listede yer almayacağı konuşuluyor ve ötesi bakanlık beklentisi de çantada keklik değil, deniyor.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 06 Mayıs 2018
Geçerli Tarih: 03 Aralık 2022, 11:36
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=6963Giresun’dan yeniden milletvekilli aday adayı olarak başvurusunu yapan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin 21 Mayıs’ta YSK’ya verilecek kesin listede isminin olmayabileceği savunuluyor.

LİSTEDE YOK, ERDOĞAN KAZANIRSA BAKANLIĞI DA SORU İŞARETİ

Gazetemizin AKP kulislerinden derlediği bilgilere göre Giresun’dan milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin büyük olasılıkla kesinleşmiş listede yer almayacağı haliyle AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığı kazanması halinde Canikli'ye dışarıdan bakan yapacağına dair hiçbir garanti vermediği öne sürülüyor.

Bu cümleten ibaretle Bakan Canikli’nin farklı bir beklenti içine girerek partisinin aldığı ilke kararı gereğince mecburiyetten milletvekili aday adayı olduğunu iddia eden siyasi otoriteler, evdeki hesabın çarşıya uymayabileceğini vurguluyor.

DİMYAT'A PİRİNCE GİDERKEN EVDEKİ BULGURDAN DA OLABİLİR

Dolayısıyla, Canikli’nin hem vekillikten hem de bakanlıktan olabileceğinin kuvvetle ihtimal dahilinde olduğunu kaydeden siyasi otoriteler, nihayetinde son kararı AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceğinden hareketle bakanlık beklentisinin de boşa çıkabileceğini yüksek sesle dillendiriyor.

Haliyle, Erdoğan başkanlığı kazanırsa farklı bir beklenti içinde dışardan bakanlık hesabı yaptığı değerlendirmesi yapılan Canikli’nin deyim yerindeyse ‘Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan da olmak’ hesabına büyük bir hayal kırıklığı yaşabileceği yabana atılmıyor.