REKTÖR COŞKUN, KÜLÜNK'Ü KIZDIRDI


Açıklama: TIME KAYNAK HABER- Ulusal yayın yapan Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, Giresun Üniversitesi’ni konu edinen yeni bir yazıyı kaleme aldı.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 14 Nisan 2018
Geçerli Tarih: 26 Mart 2019, 10:29
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=6901Ulusal yayın yapan Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, Giresun Üniversitesi’ni konu edinen yeni bir yazıyı kaleme aldı.

ÖNKİBAR O MESAJI YAYINLADI

Giresun Üniversitesi’ndeki bir öğretim üyesinden kendisine gelen mesajı köşesinden paylaşan Sabahattin Önkibar, mesajda üniversite Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un hedef alan bir videoyu Whatsapp grubunda paylaştığı ifade ediliyor.

REKTÖR HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK İDDİASI

Mesajı atan öğretim görevlisinin konuyla ilgili Külünk’ü bilgilendirdiği ve sonrasında üniversite rektörünün Metin Külünk’ün telefonlarına çıkmadığı anlatılıyor. Son olarak ise Milletvekili Külünk'ün Rektör Coşkun hakkında suç duyurusunda bulunacağı öne sürülüyor.

Sabahattin Önkibar’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

REKTÖRE BAK REKTÖRE!

Giresun Üniversitesi’nden adı bende saklı bir öğretim üyesi şu mesajı attı:

- ‘Kendini hain FETÖ ile mücadeleye adayan AK Parti Milletvekili Metin Külünk bey Giresun’a bir vesile ile gelince, bir grup akademisyen yanına gidip üniversitemizdeki FET֒cü işgalini anlattık... Tam bu esnada rektör FETÖ ile PKK’nın yayın organı olan MC EU TV’de yayınlanan AK Parti ile Metin Külünk’ü hedef alan videoyu Whatsapp gurubu ile paylaştı... Bu durumu Metin Külünk’e arz ettik... Metin bey hemen rektörü aradı ama rektör telefonuna çıkmadı. Bunun üzerine Sayın Külünk ‘Bu rektör için suç duyurusunda bulunacağım’ dedi. Bu durumu biz ayrıca Cumhurbaşkanlığı ile YÖK’e dilekçe ile bildirdik...’

Birkaç mesaj da Bartın’dan:

Orada tam tersine AKP’li bir milletvekilinin FET֒cü akademisyene kalkan olması ve koruması iddiası var... Bu arada Afyon’da yine FET֒nün işgalinin sürdüğü mesajları aldım...

YÖK hemen taaruza geçmeli...”