KÖŞEYE SIKIŞAN AKSU, TOPU AKP’YE ATTI...


Açıklama: TIME ANALİZ YORUM HABER- Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, projelerinin hayata geçmemesinde suçluyu (!) buldu. Aksu'ya göre... Güya, günah keçisi AKP ve bürokrasiymiş.... Yersen tabiiii...
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2018
Geçerli Tarih: 16 Ocak 2019, 18:08
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=6895CHP'li Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, projelerinin hayata geçmemesinde suçluyu (!) buldu.

Meclis toplantısında konuşarak başarısızlığına adres ve kılıf arayan Belediye Başkanı Kerim Aksu, hem bürokrasiden hem de AKP hükümetinden dert yandı.

BİLDİK BAHANELERE SIĞINDI, HEP AYNI NAKARAT

Bir türlü hayata geçiremediği projeleri konusunda kaçak güreşerek savunmaya geçen Aksu, bildik bahanelere sığındı.

Gedikaya, Kapalı Pazar yeri ve Sokakbaşı Kültür Merkezi projelerinin aksamasında topu taca pardon AKP’ye atan Aksu, tanıdık malum nakaratları tekrarlayarak taleplerine henüz yanıt verilmediğini öne sürdü.

CEVAP BEKLİYORUZ AVUNTUSU

Deyim yerindeyse AKP'yi ve bürokrasiyi aklısıra günah keçisi ilan eden Aksu, ‘Gedikaya Projesi’ne başladık, tarafımıza bir yazı gönderilip Devlet Demir Yolları’ndan görüş almamız istendi. Kapalı Pazar yeri için Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden cevap bekliyoruz. Sokakbaşı Kültür Merkezi için 2016 İLBANK’a başvurduk, 2018 için henüz bir cevap yok’ diyerek adeta kendini avuttu.

İLLER BANKASI'NA 7 TRİLYON BORCUMUZ VAR

Başkan Aksu, Giresun Belediyesi’nin İller Bankası'na (İLBANK) yeni parayla 7 milyon -eski parayla 7 trilyon- lira borcu olduğunu da sözlerine ekledi.

Öte yandan, toplantıda 2017 yılı faaliyet raporu da oylanarak kabul edildi.