ABD'YE GİRESUN'DAN SESLENDİ


Açıklama: TIME GÜNCEL HABER- Bakan Canikli, ‘Dostlarımız olarak bildiğimiz ülkelere bir kez daha sesleniyorum Giresun’dan. Türkiye’yi hedef alan terör örgütleriyle ortaklık yapamazsınız eğer müttefikseniz. Böyle bir şey olmaz, böyle ilişki yürümez’ dedi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 11 Mart 2018
Geçerli Tarih: 16 Aralık 2018, 14:27
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=6818Memleketine gelen AK Parti Giresun Milletvekili ve Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti Giresun İl Başkanlığı'nın yeni il binasını ziyaret ettikten sonra Giresun Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Milli Mücadelede Milli Savunma' konulu panele katıldı.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Giresun temsilciliği ile Giresun Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Milli Mücadelede Milli Savunma' panelinde konuştu.

GİRESUN’DAN SESLENİYORUM

Zeytin Dalı Harekatı’nda ‘Amerika’nın DEAŞ’la mücadelemizi yavaşlatıyorsunuz’ söylemlerine yönelik Bakan Canikli, ‘Dostlarımız olarak bildiğimiz ülkelere bir kez daha sesleniyorum Giresun’dan. Türkiye’yi hedef alan terör örgütleriyle ortaklık yapamazsınız eğer müttefikseniz. Böyle bir şey olmaz, böyle ilişki yürümez. Bunun anlamı şudur; ya bize dost değilsiniz, ya da onlara dost değilsiniz. Birinden biri tercih edilmek zorunda. Aksi halde hiç kimse bizden geçmişte olduğu gibi oyalama amacını güden bir takım içi boş söylemlere inanmamızı beklemesin’ dedi.

KÖTÜ KOMŞU EV SAHİBİ YAPARMIŞ

Eskiden peşin parasıyla silah satmaları için ülkelere dil döktüklerini vurgulayan Canikli, 'Dostlarımız, müttefiklerimizden satın alamıyoruz ama çok kısa süre içerisinde biz onları yerli ve milli olarak üretmemiz konusunda bizi motive ediyorlar. Bu açıdan bakıldığından bakıldığında belki amaçları o değil ama teşekkür ediyoruz kendilerine. Kötü komşu ev sahibi yapar derler ya ne kadar benzete bildik ama öyle. Artık sınırda tanımıyoruz’ ifadelerini kullandı.

KİMLER KATILDI

Üniversitenin Güre Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda gerçekleşen panele Bakan Canikli’nin yanısıra Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti yönetimi, Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Demir, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı J.Albay B. Murat Yakın, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri ve davetliler katıldı.