GİRESUN'DA ŞANTAJ ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ


Açıklama: TIME SON DAKİKA FLAŞ KAYNAK HABER- Giresun'da sahil şeridini mesken tutan şantaj çetesini jandarma ekipleri çökertti. Çetenin dışarıda kalan son üyesi Ş.A. Keşap’ta yakayı ele verdi. Çetenin 2 üyesi daha önce aynı suçtan Espiye'de yakalanarak cezaevine gönderilmişti.
Kategori: Asayiş
Eklenme Tarihi: 09 Mart 2018
Geçerli Tarih: 16 Aralık 2018, 14:16
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=6815Giresun'da sahil şeridini mesken tutan şantaj çetesini jandarma ekipleri çökertti. Çetenin dışarıda kalan son üyesi Keşap’ta yakayı ele verdi. Çetenin 2 üyesi daha önce aynı suçtan Espiye'de yakalanarak cezaevine gönderilmişti.

Karadeniz sahil şeridinde, çiftleri takip ederek yüzleri maskeli, elleri silahlı şekilde tehdit yoluyla cinsel ilişkiye zorlayıp bu anları kameraya kaydeden çete çökertildi.

KAÇTI AMA..

Edinilen bilgiye göre, çete son işinde Keşap’a bağlı Uluburun plajında araç içerisinde oturan bir çifti eli silahlı ve maskeli bir şahıs gasp etti. Gasp ettiği çiftin ellerini kelepçeleyen şahıs aracı tenha bir yere çekerek burada çiftin kelepçesini çözdü ve silah zoruyla cinsel ilişkiye zorladı. Bu anları ise çiftten gasp ettiği cep telefonu ile kaydetti. Olayın hemen ardından şahıs kaçarak uzaklaştı.

Olay sonrası kıskıvrak yakalanan zanlı Ş.A. savcılıktaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ÇİFTLERİ ZORLA CİNSEL İLİŞKİYE ZORLUYORLARDI

Hatırlanacağı üzere sözkonusu çete, 2010 yılından bu yana Karadeniz sahil şeridinde gece saat 12.00'den sonra sahil kenarı ve tenha yerlerde bir araya gelen çiftleri takip ederek yüzleri maskeli, elleri silahlı şekilde tehdit yoluyla cinsel ilişkiye zorlayıp bu anları ise kameraya kaydediyordu.

GÖRÜNTÜ KARŞILIĞINDA 25 BİN TL İSTİYORLARDI

Çete üyeleri daha sonra ise çiftlerden ellerindeki görüntü karşılığında 25'er bin lira para istiyordu. 3 kişi oldukları belirlenen çetenin 2 üyesi daha önce aynı suçtan yakalanarak cezaevine gönderilirken, son üyesi ise geçtiğimiz günlerde son işinde yakayı ele verdi.

ÇETE SON İŞİNDE YAKAYI ELE VERDİ

Çetenin dışarıda kalan üyesinin mesken tuttuğu sahil şeridindeki son oyununda jandarma ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

KEŞAP'TA KISKIVRAK YAKALANDI

Keşap’a bağlı Uluburun plajında araç içerisinde oturan bir çifti eli silahlı ve maskeli bir şahıs gasp etti. Gasp ettiği çiftin ellerini kelepçeleyen şahıs aracı tenha bir yere çekerek burada çiftin kelepçesini çözdü ve silah zoruyla cinsel ilişkiye zorladı. Bu anları ise çiftten gasp ettiği cep telefonu ile kaydetti. Olayın hemen ardından şahıs kaçarak uzaklaştı.

JANDARMA, ÇİFTİ ARAÇ İÇİNDE ÇIRILÇIPLAK BULDU

Olayın olduğu sıralarda ise bölgede devriye atan jandarma ekipleri araç içinde çırılçıplak şekilde duran çifti görerek yanlarına gittiğinde olay ortaya çıktı.

GÖZALTINA ALINDI

Çiftin şikayeti ve olay yerinde alınan ilk ifadesi ile harekete geçen jandarma ekipleri aynı bölgeden 2 kilometre uzakta tenha bir yerde terk edilmiş olan çiftin aracına buldu.

Araçta ve aracın yakınlarında arama yapan ekipler kısa süre tenha bir köşede gizlenmiş bir aracı tespit ederek aracın bulunduğu alana gittiğinde araç içinde bulunan 42 yaşındaki Ş.A'yı olayın şüphelisi olarak gözaltına aldı.

MAĞDUR, ŞÜPHELİYİ GÖZÜNDEN TANIDI

Jandarmadaki sorgusunda olayla alakasının olmadığını ifade eden Ş.A'nın aracında yapılan incelemede olayda kullanıldığı öne sürülen maske ele geçirildi.

TUTUKLANDI

Olayda mağdur olan çift ise şüpheliyi göz renginden tanıması sonrası şüpheli savcılığa sevk edildi. Savcılıktaki işlemlerinin ardından tutuklanma istemiyle adliyeye sevk edilen Ş.A tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İKİ ŞÜPHELİ DAHA ÖNCE ESPİYE'DE YAKALANMIŞTI

Öte yandan, bilindiği gibi 3 kişilik çetenin 2 şüphelisi daha önce Espiye’de aynı suçtan yakalanarak cezaevine gönderilmişti.
Kaynak. Ulusal gazeteler