MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK KARARLI KONUŞTU


Açıklama: TIME POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Suriye'nin kuzeyinde bir PKK devleti kurulmasına asla müsaade edilmeyeceğini söyledi.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 12 Şubat 2018
Geçerli Tarih: 16 Ocak 2019, 18:10
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=6757AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Suriye'nin kuzeyinde bir terör hattının yapılanmasına izin verilemeyeceğini hatırlattı.

Zeytin Dalı Harekatı ile Türkiye'nin meşru müdafaa hakkını kullandığını açıklayan Milletvekili Öztürk, terörle mücadelenin uluslararası hukukun gereği olduğuna vurgu yaptı.

Öztürk, yaptığı açıklamada, ‘PKK/PYD/YPG hepsi terör örgütüdür. Terörle mücadele uluslararası hukukun gereğidir. Eğer Türkiye Fırat Kalkanı Harekatı'nı yapmasaydı, bu koridor şu anda Afrin ile birleşmiş ve Hatay sınırına dayanmıştı’ dedi.

PKK DEVLETİ KURULMASINA ASLA MÜSAADE EDİLMEYECEK

Öztürk, Suriye'nin kuzeyinde bir PKK devleti kurulmasına asla müsaade edilmeyeceğini kaydederek, ‘DEAŞ ile mücadeleyi bahane edenler, şimdi DEAŞ'ı da yanlarına alarak ülkemize saldırmaya devam ediyorlar. DEAŞ da PKK/YPG/PYD de hepsi aynı eller tarafında kurulup, beslenen, emperyalist amaçlara hizmet eden maymuncuklardır. Amerika'nın ve içerideki uzantılarının DEAŞ yalanı üzerinden emellerine ulaşmalarına asla müsaade etmeyeceğiz’ ifadelerini kullandı.

Milletvekili Öztürk, ayrıca Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diledi.