KILIÇLAR ÇEKİLDİ


Açıklama: TIME ÖZEL KULİS HABER- CHP’de 5 Kasım Cumartesi günü yapılacak olan merkez ilçe kongresi öncesinde kılıçlar çekildi.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 03 Aralık 2015
Geçerli Tarih: 29 Ocak 2020, 22:51
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=40462019’da yapılacak olan yerel ve genel seçimler öncesi daha şimdiden ince hesaplar yapan ve uzun zamandır kendi içinde iktidar mücadelesi veren CHP’de taraflar hodri meydan çekti.

KONGREDE KOZLARINI PAYLAŞACAKLAR

Bir tarafta Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu başta olmak üzere İl Başkanı Sinan Kitapçı ve  eski milletvekili Eşref Karaibrahim’in başı çektiği ekip ile diğer tarafta milletveki Bülent Bektaşoğlu’unun saflarında yer  tutanlar merkez ilçe kongresinde kozlarını paylaşmak için yola çıktı.

İki gün sonra  (5 Kasım Cumartesi ) gerçekleşecek kongre öncesi her iki tarafın ortak bir aday üzerinde anlaşamaması nedeniyle kartlar yeniden açıldı.

ASLINDA AKSU MU BEKTAŞOĞLU MU?

Bu manada Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu başta olmak üzere İl Başkanı Sinan Kitapçı ve  eski milletvekili Eşref Karaibrahim’in başı çektiği ekibin başkanlık için adaylığını açıklayan CHP Belediye Meclis Üyesi Hakan Türker'in etrafında toplandığı, milletvekili Bülent Bektaşoğlu’unun saflarında yer alanların da yeniden göreve talip olan vekilin oğlu mevcut ilçe Başkanı Burak Bektaşoğlu’nu desteklediği öğrenildi.

ÇAKRAK ADAYLIKTAN TÜRKER LEHİNE ÇEKİLDİ

Öte yandan, adı başkanlık için geçen CHP eski Gençlik Kolları Başkanı Zeki Çakrak’ın ise son dakikada adaylıktan Türker lehine çekildiği kaydedildi.