GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
BALIKÇILARDAN CHP’Lİ GEZMİŞ’E TAM NOT

BALIKÇILARDAN CHP’Lİ GEZMİŞ’E TAM NOT

Tarih 01 Mayıs 2023, 23:13 Editör Dursun ONUR

GİRESUN TIME POLİTİKA HABER- CHP Giresun milletvekili adayı Elvan Işık Gezmiş, balıkçıları ziyaret ederek sorunlarını dinledi.


Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Giresun milletvekili adayı Elvan Işık Gezmiş, Kumyalı Balıkçı Barınağı'nda balıkçılarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Samimi bir ortamda balıkçılarla söyleşen Gezmiş, balıkçıların maliyet artışlarıyla; akaryakıt ve ağ fiyatlarına yönelik yakınmalarına kulak verdi.

BALIKÇILARA ÖTV'SİZ VE KDV'SİZ İNDİRİMLİ MAZOT VERECEĞİZ

'Balıkçılarımıza iktidarımızda ÖTV'siz ve KDV'siz indirimli mazot vereceğiz' diyen Gezmiş,'Kredi borçlarınızın faizlerini sileceğiz. Denizcilik ve Balıkçılık Bakanlığı kuracağız. Deniz ve İç Su Ürünleri Stok ve Rezerv Yönetimini Ulusal Master Planı'na uygun olarak yürüteceğiz' dedi.

Gezmiş şunları söyledi:

'Ekonomik ve ekolojik önemi olan ticari türlerin stoklarının yönetilmesi için gerekli yumurta-larva, yaş, boy-ağırlık, gonat, üreme ve benzeri verilerin toplanmasında teknolojik yöntemlerin kullanılmasını sağlayacak, Ar-Ge çalışmalarını destekleyeceğiz. Balıkçılık ve su ürünleri sektörünün en temel sorunları olan Envanter, Balıkçı Barınaklarının Rehabilitasyonu, Ürün Etiketleme ve Menşe, Gemi Adamı İstihdam ve Temini, Mazot Desteği gibi konularda hızlı çözümler sağlayacağız. Tüm paydaşlarla birlikte Denizcilik Politikası ve Rekabetçi Denizcilik Yatırım Stratejisi hazırlayacak, deniz yetki alanlarını düzenleyecek bu belgede deniz emniyeti, deniz ticareti, deniz çevresinin korunması, deniz turizmi, denizaltı madenciliği, balıkçılık ve benzeri alanlarda temel ilkeleri ortaya koyarak uygulama birliği sağlayacağız.'

Bu haber 1514 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

YILMAZ’DAN ANLAMLI BAYRAM MESAJI

YILMAZ’DAN ANLAMLI BAYRAM MESAJI GİRESUN TIME POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama ...

GEZMİŞ’TEN İKTİDARA YÜRÜYORUZ İDDİASI

GEZMİŞ’TEN İKTİDARA YÜRÜYORUZ İDDİASI GİRESUN TIME POLİTİKA HABER- CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, partisinin iktidara yürüdüğünü savundu.
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi