GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
FLAŞ! AKP’Lİ BAŞKAN ÖZDEN’E YARGI TOKATI

FLAŞ! AKP’Lİ BAŞKAN ÖZDEN’E YARGI TOKATI

Tarih 24 Kasım 2022, 06:02 Editör Dursun ONUR

TIME ÇOK ÖZEL HABER- AKP'li Doğankent Belediye Başkanı Rüşan Özden'e yargıdan kötü bir haber daha.


AKP'li Doğankent Belediye Başkanı Rüşan Özden'e yargıdan kötü bir haber daha geldi.

Giresun'un Doğankent ilçesinde göreve geldiği günden bu yana (31 Mart 2019) tartışmaların odağında yer alan ve mahkeme kararlarını uygulamamakta ısrar eden Belediye Başkanı Rüşan Özden'e yargı güzel bir ders daha verdi.

12 yıldır sürdürdüğü hukuk mücadelesini kazanmasına rağmen iş akdi yenilenmeyen veteriner hekim Alaeddin Bayram'ın idari mahkeme kararını uygulamadığı için eski başkan Birol Tekin ile mevcut başkan Rüşan Özden hakkında Tirebolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusu haklı bulundu.

GİRESUN 2. AĞIR CEZA MAHKEMESİ KARARI BOZDU

Buna göre, Tirebolu Asliye Ceza Mahkemesi'nin 27.06.2022 tarihinde başkanlar hakkında idari mahkeme kararlarının uygulanmaması nedeni ile 'ihmal suçu' işledikleri gerekçesi ile verdiği kararı, Giresun 2. Ağır Ceza Mahkemesi 4.11.2022 tarihinde bozdu.

Mahkeme heyeti, suçun 'ihmal nedeni' ile değil 'kasten işlendiğini' her iki belediye başkanının 'bilinçli olarak hareket ettiğini ve mahkeme kararlarına karşı direnerek pişman olmadıklarını' belirtiklerinden 'ihmalden değil kasten görevi kötüye kullandıkları' hükmünü vererek 257/1'den cezalandırmaları için kararı bozarak yeniden Tirebolu Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.

HÜKMÜN GERİ BIRAKILMASI KARARI DA İPTAL EDİLDİ

Mahkeme heyeti ayrıca, hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararını da iptal etti. Mahkeme, Belediye Başkanı Rüşan Özden'in avukatının ifadesine dayanarak 'red' kararına imza atan Belediye Meclis üyelerinin de yargılanmasına hükmetti. Giresun Ağır Ceza Mahkemesi'nin bozma kararı kesin olduğundan Tirebolu Asliye Ceza Mahkemesi yeniden yargılama yapacak.

SAVCILIK BAŞKAN ÖZDEN HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATTI

Diğer yandan,Tirebolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Anayasa Mahkemesi'nin bağlayıcı nihai kararına uymadığı gerekçesiyle Belediye Başkanı Özden hakkında çok yönlü soruşturma başlattığı da öğrenildi.

ÖNEMLİ NOT:

Bi de hatırlatma yapalım.

Dün gibi.

Taze.

Olaya daha vakıf olmak adına...

Bir önceki haberimizi okumak için.

Haliyle..

Detaylı bilgi namına.

Gazetemizin konuyla ilgili 15 Ekim 2022 tarih ve 'AKP'Lİ BAŞKANIN AKP'LİYE ZULMÜ!' başlıklı özel haberi için http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9600 linkini tıklayınız lütfen...

Bu haber 2688 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

NURETTİN CANİKLİ SUSKUNLUĞUNU BOZDU!

NURETTİN CANİKLİ SUSKUNLUĞUNU BOZDU! TIME GÜNCEL HABER- Giresun eski milletvekili, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli...

YARDIM TIRLARI GİRESUN’DAN YOLA ÇIKTI

YARDIM TIRLARI GİRESUN’DAN YOLA ÇIKTI TIME GÜNCEL HABER- Deprem yardım tırları Giresun’dan yola çıktı.
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi