GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
TMO FINDIK ALIMINA NE ZAMAN BAŞLIYOR?

TMO FINDIK ALIMINA NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Tarih 01 Ağustos 2022, 19:29 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 2022 sezonu kabuklu fındık alım ortalama fiyatının 54 TL olacağını, alımların 22 Ağustos'ta başlayacağını açıkladı.


Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 2022 sezonu kabuklu fındık alım ortalama fiyatının 54 TL olacağını, alımların 22 Ağustos'ta başlayacağını açıkladı.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) fındık alım fiyatlarını açıkladı. Buna göre kilogram fındık fiyatı; Giresun kalite için 53 TL, levant kalite için 52,00 TL, sivri kalite için ise 51 TL olarak belirlendi. Fındık alımları 22 Ağustos'ta başlayacak.

TMO'dan yapılan yazılı açıklamada; fındık üreticilerinin depolama ve finansman ihtiyaçlarının karşılanması ile pazarlama kaynaklı sıkıntıların giderilmesi amacıyla kabuklu fındık alım fiyatlarının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hasat dönemi öncesi açıklandığı anımsatıldı.

Ortalama fiyatın 54 TL olacağı belirtilen açıklamada,'2022/2023 sezonu kabuklu fındık alım fiyatları yüzde 50 sağlam iç fındık esasına göre; Giresun kalite için 53 TL, levant kalite için 52 TL, sivri kalite için ise 51 TL'dir. Bakanlığımızın üreticilere vereceği destek ödemeleri ile birlikte düşünüldüğünde ortalama fiyat 54 TL olacaktır. Ayrıca yüksek randımanlı fındığa, geçmiş yıllarda olduğu gibi randıman farkı ilave edilecektir' denildi.

'ALIMLARA 22 AĞUSTOS'TA BAŞLANACAK'

Fındık alımları konusunda her türlü teknik altyapı, depolama, personel ve finansman hazırlıklarının tamamlandığı kaydedilen açıklamada,'Kabuklu fındık alımlarına 22 Ağustos'ta başlanacak olup alımlar, önceki yıllarda olduğu gibi randevulu yapılacaktır. Üreticilerimiz, 15 Ağustos'tan itibaren TMO iş yerleri ile 'www.tmo.gov.tr' adresi üzerinden randevularını alabilecektir. Üreticilerimizin TMO'ya ürün teslim ederken rutubetten dolayı sıkıntı yaşamamaları için ürünlerini kurutmaya azami özen göstermeleri gerekmektedir' ifadelerine yer verildi.

Bu haber 889 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

FINDIK ÜRETİCİLERİ DİKKAT DİKKAT!..

FINDIK ÜRETİCİLERİ DİKKAT DİKKAT!.. TIME EKONOMİ HABER- Fındık üreticileri dikkat! TMO müdüründen fındık fiyatı uyarısı.

BİR BİR SATILIYOR

BİR BİR SATILIYOR TİME GÜNCEL EKONOMİ HABER- Giresun'da fındık bahçeleri bir bir satılıyor.
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi