GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
AKP’NİN YÜZÜ YOK, KIZARMIYOR ARTIK!

AKP’NİN YÜZÜ YOK, KIZARMIYOR ARTIK!

Tarih 08 Temmuz 2022, 20:22 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Sis Dağı Yaylası’na ulaşımın kaderine terk edildiğini dile getirerek AKP'ye yüklendi.


TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Giresun'un kaderine terk edilen yollarını gündeme getirmeye devam ediyor.

Ören Sis Dağı Yolu, Eynesil'den Sis Dağı Yaylası'na ulaşım sağlanan en kısa yol olsa da konforlu bir ulaşım imkânı olmadığı için kaderine terk edildiğini ifade eden Tığlı,'Geçtiğimiz yıl vatandaşlarımız kendi imkânlarıyla beton döküp halay çekmişti. İmkanları olsa yolun tümünü yapacaklar ama iktidarın yüzü yok, kızarmıyor artık' dedi.

Üç ilçenin en kestirme kısa yoldan Sis Dağı'na bu yol üzerinden ulaştığını söyleyen Tığlı AKP'yi görevini yapmaya davet etti.

UZUN YILLARDIR KONUŞUP DURUYORUZ

CHP'li Tığlı,'Binlerce insanın yaşadığı 20'den fazla köye gidilen yolun sahile olan uzaklığı sadece 30 kilometre. Epeyce bir kısmı betonla kaplı yolun Ören Beldesi'ne kadar olan 12 kilometrelik kısmı Karayolları ağında olduğu düşünüldüğünde bozuk olan kısımların yol standardının yükseltilmesi, bakım ve onarımının yapılması bu kadar zor olmamalıdır. Bölgemizin kadim kültürünün önemli bir parçası yaylacılık faaliyetlerinin yoğun olduğu bu dönemde Trabzon'la ortak kullandığımız adına türküler yakılan Sis Dağı'na Eynesil, Görele ve Çanakçı ilçemizde insanımıza yakışan biçimde ulaşım sağlamak istiyor. Diğer birçok yolumuz gibi uzun yıllardır bu yolun durumunu da konuşup duruyoruz' çıkışında bulundu.

TRABZON'DAN SİS DAĞI'NA ASFALTLA ULAŞILIYOR

Yıllar önce Trabzon'dan Sis Dağı'na kadar olan yolların karayolları ağına alınıp asfaltlandığı hatırlatan Tığlı, 'Belediyemiz elinden gelen imkanlarla yolu açık tutmaya çalıştı. Geçtiğimiz sene gençlerimiz bir kilometrelik kısmını kendi imkanlarıyla fedakârlık örneği göstererek betonlamıştı. İktidar bu gençlerimize bakıp birazda üzerine ne düşüyor diye düşünsün artık. İktidara soruyorum: Vatandaşlarımız Giresun'dan Sis Dağı Yaylası'na gitmek isteyen bir vatandaşımız, neden Trabzon'un ilçelerini kullanmak zorunda kalıyor? Giresun'u ötekileştirmeyin, var olan yolun bakımını ve yenilemesini yapın. Bunu bölge insanımızdan esirgemeyin' ifadelerini kullandı.

Bu haber 479 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

İYİ PARTİ GİRESUN’DA KONGREYE GİDİYOR

İYİ PARTİ GİRESUN’DA KONGREYE GİDİYOR TIME SON DAKİKA HABER- İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdülkadir Eroğlu zor sınavda...

EMNİYET MÜDÜRÜNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

EMNİYET MÜDÜRÜNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve beraberindeki heyetten İl Emniyet Müdürü Recep Gü...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi