GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
BİZİM UŞAKLAR İMZANIZI GERİ ÇEKİN LÜTFEN!

BİZİM UŞAKLAR İMZANIZI GERİ ÇEKİN LÜTFEN!

Tarih 29 Haziran 2022, 21:12 Editör Dursun ONUR

TIME DETAY HABER- Aralarında AKP Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk’ün de olduğu Karadeniz Bölgesi milletvekillerinin imzasını taşıyan Çay Kanunu Teklifi'nin geri çekillmesi istendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, aralarında AKP Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk'ün de olduğu 84 milletvekilinin imzasını taşıyan Çay Kanunu teklifinin geri çekilmesini istedi.

CHP’li Bekaroğlu yaptığı yazılı açıklamada, çay üreticilerinin tepkisi üzerine TBMM Tarım Komisyonu'ndaki görüşmeleri ertelenen Çay Kanunu Teklifi'ni değerlendirdi.

TEPKİLER ÜZERİNE ERTELENDİ AMA...

Bekaroğlu,,'AKP tarafından hazırlanan ve TBMM Başkanlığı'na sunulan Çay Kanunu Teklifi'nin 28 Haziran Salı günü TBMM Tarım Komisyonunda görüşüleceği duyurulmuştu. Karadeniz insanını Sri Lanka'da olduğu gibi kendi topraklarında köle haline getirecek düzenlemeler içeren teklifin komisyondaki görüşmeleri çay üreticilerinden gelen tepkiler üzerine ertelendi ama henüz geri çekilmedi' dedi.

İMZANIZI GERİ ÇEKİN VE ÖZÜR DİLEYİN!

Aralarında AKP Giresun milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk'ün de olduğu imza sahibi Karadenizli isimlerin Çay Kanunu Teklifi'ninden imzalarını geri çekmesini isteyen Bekaroğlu, söz konusu 84 bölge milletvekilinin  hemşehrilerinden özür dilemesini de istedi.

BU, 'YA GÖÇ ET, YA KENDİ TOPRAĞINDA KÖLE OL' DAYATMASI

Milletvekili Bekaroğlu, Giresun, Artvin ve Trabzon olmak üzere 84 AKP milletvekilinin imzasını taşıyan Çay Kanunu Teklifi'nin, ÇAYKUR'un tasfiyesi ve bölge insanının mülkiyetindeki çay bahçelerine çökme girişimi olduğunu, çay ithalatının önünü açtığını, çay üretiminin kısıtlandığını, Türkiye kuru çay pazarının uluslararası tekellere teslim edilmeye çalışıldığını, Karadenizliler'e 'ya göç et, ya kendi toprağında köle ol' dayatması anlamına geldiğini ifade etti.

Bu haber 1221 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

İYİ PARTİ GİRESUN’DA KONGREYE GİDİYOR

İYİ PARTİ GİRESUN’DA KONGREYE GİDİYOR TIME SON DAKİKA HABER- İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdülkadir Eroğlu zor sınavda...

EMNİYET MÜDÜRÜNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

EMNİYET MÜDÜRÜNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve beraberindeki heyetten İl Emniyet Müdürü Recep Gü...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi