GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
AKP'DEN CHP’YE ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER

AKP'DEN CHP’YE ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER

Tarih 22 Haziran 2022, 20:37 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA GÜNCEL HABER- AKP Giresun Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer'den CHP'ye zehir zemberek sözler.


AKP Giresun Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, Giresun Belediyesi'nin arsa satışlarını eleştiren CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş'a sert sözlerle yanıt verirken zehir zemberek ifadeler kullandı.

CHP'nin geçmiş dönem Giresun Belediyesi'nde savurganlıktan başka hizmet üretmeyen bir yönetim anlayışını benimsediğini öne süren Başer,'10 yıl boyunca şehrimizde kayda değer hiçbir şey yapamayan, sağda solda boş şeylere harcamalar yapan, savurganlıktan öteye geçemeyen zihniyete karşı, çok şükür bugün belediyeyi bu makûs talihinden kurtarmış, şehrimize ve insanımıza hizmet eden, projelerini bir bir hayata geçiren bir anlayış var' dedi.

'BİR ENKAZ ORTADAN KALDIRILMIŞ OLACAK'

Aksu Mahallesi'nde bahse geçen satışın Giresun Belediyesi'nin geleceğini düşünerek yapılacağını savunan Başer, '85 Milyon TL SGK borçlarına karşılık bu satış teklif edilecek. Bu borcun 60 Milyon TL’si ise bir önceki döneme ait. Yani Giresun Belediyesi, bu işlemi yaparak bir kamburu bir enkazı daha ortadan kaldırmış olacak. Bir önceki dönemin bu yığıntısı kalkmaz ise belediyenin en büyük gelir kaynağı olan İller Bankası’ndan gelen kaynak eksilecek. Böyle bir kesinti belediye bütçesini zora sokacaktır' diye konuştu.

'Giresun Belediyesi adım atsa önüne hep geçmiş dönemden gelen borçlar ortaya çıkıyor' diyen Başer, 'Dönüp bir geriye bakın, neleri yapmışsınız, neleri satmışsınız da ne almışsınız. Bu şehirde CHP Belediyesi'nden illallah geldi. Yaka silkti' değerlendirmesinde bulundu.

'BU ŞEHİRDE ÇAKILI ÇİVİNİZ YOK'

AKP'li Başkan Başer sözlerini şöyle sürdürdü:

'Siz iki dönem boyunca 120’ye yakın arsa satışı gerçekleştirdiniz. 15 milyon TL kamulaştırma bedeli ödediniz. Satışı gerçekleşen bu arsaların bugünkü değeri 110 Milyon TL'ye yakın. Bu satışların en büyüğü ise o dönemde 8 Milyon TL'ye satılan eski Rus Pazarı arazisi. Madem o araziyi sattınız, şehrin göbeğinde 24 kata da ruhsat verdiniz, niye 60 metrelik itfaiye aracı alamadınız? Paranız mı yoktu? O zaman bu satışa niye izin verdiniz? 24 katlı binaya ruhsat verince itfaiye aracı almak mecburiyetinde kaldınız, siparişi verdiniz, ödemesi yine bu döneme kaldı. 8 Milyon TL’ye arazi sattınız, 5 Milyon TL’ye itfaiye aracı alındı. Ayrıca bu satışı yaptınız, öngörülü olup o gökdelenin bir köşesinden bir dükkân da belediyeye ayırsaydınız. Bugün o dükkânın değeri, arsa bedelin değerinde olurdu ve kalıcı bir şey bırakırdınız. Bu arsa satışlarına karşılık bu şehirde çakılı çiviniz nerelerde var açıklayabiliyor musunuz?

'ÖNCE KENDİ DÖNEMİNİZE BAKIN'

Belediye'nin Makina İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü tesis arsasını satarak ödediğiniz personel maaşlarını da iyi biliyoruz. Bizi eleştireceğinize ilk olarak bir dönüp aynaya bakın. Siz bizi eleştirdiğiniz her fırsatta önce geçmişinize bakın. Giresun Belediyesi, şuan geleceğini düşünerek hareket ediyor, beli bükük kamburunu düzeltmek için çeşitli iş ve işlemlerde bulunuyor. Rakamlar ortada. Belediye, 2019-2022 yılları arasında 29,5 Milyon TL değerinde arsa satışı gerçekleştirmiş, 25 Milyon TL değerinde kamulaştırma yaparak mülkiyet kazanmış. Belediyeye ait önemli arsaların neredeyse birçoğunun üzerinde geçmiş dönemin SGK borçları nedeniyle hacizler var. Bu hacizlerin kalkması için çözüm yolları elbette aranmalıdır. Geçtiğimiz yıl Küçükköy Mahallesi'nde Aksu deresi kenarında TOKİ’den 60 bin metrekare arsa devir alınmıştı, geçtiğimiz günlerde ise Ülper’den 40 bin metrekare arsayı belediye devir aldı. Bu devirlerle belediyemiz büyük kazanımlar elde ediyor. 100 bin metre kare arsanın devir alınması belediye tarihinde görülmüş müdür, sormak gerekir. Belediye şuan şehrine arsa kazandıran bir Belediye halini almış durumda Siz bu şehre ne gibi kazanımlar sağladınız? Büyük bir kısmı sizin olan SGK borçlarına karşılık yapılacak bir satıştan size malzeme çıkmaz. Boşa kürek çekmeyin. Önce, kendi döneminizdeki satışlara bakın.'

Bu haber 691 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

FINDIK FİYATI TAM BİR FİYASKO!..

FINDIK FİYATI TAM BİR FİYASKO!.. TIME POLİTİKA HABER- CHP Giresun İl Başkanı Av. Gültekin Uzunalioğlu, açıklanan fındık fiyatının tam bir fiyasko o...

NURETTİN CANİKLİ’DEN DAVUTOĞLU HAMLESİ

NURETTİN CANİKLİ’DEN DAVUTOĞLU HAMLESİ TIME SICAK HABER- Nurettin Canikli, Ahmet Davutoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu, 250 bin liralık da manevi taz...
GİRESUN'UN CEMAL ABİSİ VE FINDIK GERÇEĞİ29 Temmuz 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi