GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
AYTEKİN BAŞKAN NOKTAYI KOYDU!

AYTEKİN BAŞKAN NOKTAYI KOYDU!

Tarih 20 Haziran 2022, 20:04 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, bazı personelin görev yeri değişikliğine ilişkin basında yer alan haberlere yönelik açıklama yaptı.


Giresun Belediyesi, bazı personelin görev yeri değişikliğine ilişkin basında yer alan haberlere yönelik açıklama yaptı.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya platformlarında Giresun Belediyesi'ni yıpratmak ve karalamak maksadıyla yapılan asılsız haberlerin ibretle takip edildiği vurgulandı.

BUNUN ADI 'ÇAMUR AT İZİ KALSIN' POLİTİKASI

Türkiye'nin her kamu-kurum ve kuruluşlarında olması gerektiği gibi Giresun Belediyesi'nin de kurumsal yapıyla yönetilen bir devlet kurumu olduğuna işaret edilen açıklamada, ‘Öncelikle şu çok iyi bilinmelidir ki iddia edilen konuda personel mesaileri 2018 yılına aittir. Bu personelin bir önceki dönem 'geriye dönük' mesai alacakları için hukuki yollara başvurduklarının altını çizmek gerekmektedir. Bu konuda açıklama yapan siyasilerin ve destekçilerinin kendi dönemlerine ait mesai borçları olduğunun üzerini kapatma girişimlerini hayretle gözlemliyoruz. 'Çamur at, izi kalsın' politikasını benimseyen bu zihniyetin haksızken güçlü olmaya çalışması ve alışılmış sistemin bozulmasından rahatsız olduklarını açıkça görüyoruz’ denildi.

TÜM HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI

Açıklamada, ayrıca  tüm belediyelerde olduğu gibi bütün kamu kurumu ya da kuruluşlarında idari kararların veya tasarrufların, aksaklıkları ve sorunları gidermek için olduğunun bilinmesi gerektiği belirtilerek,'Yapılan yer değişiklikleri kurum içi rutin düzenlemeler olup bu yönde atılan adım İtfaiye Müdürlüğümüzün işçi kadrosu ile çalışan personelimizin daha kurumsal ve daha profesyonel bir yapıya geçişini sağlayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti devletimizin yerel yönetimlerde Giresun halkına hizmet etmek için yetki verdiği kurumumuza karşı, asılsız iddialar ve gerçekleri çarpıtarak başlatılan bilinçli karalama kampanyaları için mesai harcayan bu zihniyeti ve destekçilerini kınıyoruz. Giresun Belediyemizin personel yapısı üzerinden kirli siyasi hesaplar yapmaya çalışanlar için gerekli tüm hukuki sürecin başlatıldığını kamuoyunun bilgisine sunuyoruz' ifadelerine yer verildi.                                                                                                                        

Bu haber 1453 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

AYTEKİN BAŞKAN VE EKİBİ HIZIR GİBİ

AYTEKİN BAŞKAN VE EKİBİ HIZIR GİBİ GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, sel afetinde vatandaşların hiçbir zaman mağ...

VALİ’YE SICAK KARŞILAMA

VALİ’YE SICAK KARŞILAMA GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti'yi ağırla...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi