GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
MÜDÜR GÜNEL, 28 YIL SONRA GAZİ SAYILDI

MÜDÜR GÜNEL, 28 YIL SONRA GAZİ SAYILDI

Tarih 06 Haziran 2022, 22:58 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Terör operasyonunda yaralanan Giresunlu hemşehrimiz Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Ufuk Sami Günel, 28 yıl sonra 'gazi' ünvanı aldı.
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Dursun Onur’a konuşan Müdür Günel, ’Geç olsa da gazi sayıldığım için mutluyum' dedi.

Giresunlu hemşehrimiz Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü 1'inci Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Sami Günel, 28 yıl sonra gazi sayıldı.

Mesleki başarılarıyla takdir toplayan özel harekatçı Ufuk Sami Günel, komiser yardımcısı olarak 1994 yılında Muş'un Şenyayla bölgesinde terör operasyonuna katıldı.

Operasyonda ağır yaralanan Günel, Diyarbakır Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü. Burada toraks travması tanısı konulan Günel, tedavinin devamı için İstanbul Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne sevk edildi. Tedavisi devam eden Ufuk Sami Günel mesleğinden uzaklaşmadı.

Giresunlu Günel, 2017 yılında Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne atandı. 2018 yılında rütbe alarak 1'inci sınıf emniyet müdürü olan Günel, 2019 yılında gazilik unvanı almak için Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) müracaat etti. Günel'in bu talebi geri çevrildi.

28 YIL SONRA 'GAZİ' ÜNVANI ALDI

Akabinde 2020 yılında SGK'nın ret kararını mahkemeye taşıyan Günel, Ankara 4'üncü İdare Mahkemesi'ne başvurdu. Mahkeme malullüğün tespiti ve rapor için Günel'i Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk etti. Sağlık kurulu raporu ile Emniyet Müdürü Ufuk Sami Günel'in göğüs cerrahisi ve göğüs hastalıkları açısından 6’ncı derece, ortopedik açıdan 6'ncı derece malul olduğu tespit edildi. Rapor üzerine davayı kazanan Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü, 1'inci Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Sami Günel, ağır yaralanmasının üzerinden geçen 28 yıl sonra 'gazi' ünvanı aldı.

TIME'YE KONUŞTU: GAZİ SAYILDIĞIM İÇİN MUTLUYUM

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Dursun Onur ile bir araya gelen Müdür Günel,'Geç olsa da gazi sayıldığım için mutluyum. Emekli olmayı düşünmüyorum. Mesleki tecrübelerimi teşkilatımızın uygun gördüğü her yerde meslektaşlarıma aktarmaya devam edeceğim' dedi.

Bu haber 951 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ŞENLİKOĞLU’NDAN YENİ BİR İLK DAHA...

ŞENLİKOĞLU’NDAN YENİ BİR İLK DAHA... TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yeni bir ilke daha imza atıyor.

FINDIK ALIM FİYATI 54 LİRA OLDU

FINDIK ALIM FİYATI 54 LİRA OLDU TIME SON DAKİKA HABER- AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fındık alım fiyatını açıkladı.
GİRESUN'UN CEMAL ABİSİ VE FINDIK GERÇEĞİ29 Temmuz 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi