GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUN HALKINA HESAP VERECEKSİNİZ!

GİRESUN HALKINA HESAP VERECEKSİNİZ!

Tarih 13 Nisan 2022, 21:14 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, hızlı tren yolu hattında Giresun’un yer almaması nedeniyle AKP’li Giresun milletvekillerine verdi veriştirdi.


Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı, hızlı tren yolu hattında Giresun'un yer almaması nedeniyle AKP'li Giresun milletvekillerine yüklendi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Tığlı, AKP Giresun milletvekillerini kastederek 'Giresun kamuoyuna hesap verme yükümlülükleri var. Suskunlukları yetersizliklerini örtmeye yetmeyecek' dedi.

CHP'li Tığlı, 'Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Karadeniz Teknik Üniversitesi ile birlikte yürüttüğü çalışmalar sonucu Erzincan-Gümüşhane, Tirebolu -Trabzon konvansiyonel demir yolu projesini verimsiz olarak değerlendirmiş, projenin hızlı tren projesi olarak uygulanacağına karar vererek güzergahı Erzincan-Bayburt-Çaykara-Of-Trabzon rotası olarak uygun bulduğunu açıklamıştır' şeklinde konuştu.

'GİRESUN HALKINA HESAP VERECEKSİNİZ!'

Söz konusu kararın Giresun için büyük bir haksızlık olduğunu belirten Tığlı,'Hem bizim hem Giresun'daki sivil toplum kuruluşların, hem de odalar ve meslek kuruluşlarının, projeyle ilgili uyarıları iktidar tarafından dikkate alınmadığını üstüne üstlük seçim dönemlerinde nasıl propaganda malzemesi yapılarak suiistimal edildiğini defalarca deneyimledik. AKP iktidarının bu hususta tüm Giresun kamuoyuna hesap vermek, evet tekrar ediyorum ve altını ısrarla çiziyorum hesap vermek yükümlülüğü vardır. Suskunlukları bu noktada yetersizliklerini örtmeye yetmeyecektir' çıkışında bulundu.

Bu haber 833 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

AKP'DEN CHP’YE ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER

AKP'DEN CHP’YE ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER TIME POLİTİKA GÜNCEL HABER- AKP Giresun Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer'den CHP'ye zehir zemberek sözler. ...

AKP GİRESUN’DA ERİYOR!

AKP GİRESUN’DA ERİYOR! TIME KAYNAK HABER- AKP Giresun’da 2018 seçimlerine göre yüzde 13,8 oy kaybı yaşıyor.
GİRESUN'UN CEMAL ABİSİ VE FINDIK GERÇEĞİ- 202101 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi