GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUN’DA SAĞLIK EMEKÇİLERİ İŞ BIRAKTI

GİRESUN’DA SAĞLIK EMEKÇİLERİ İŞ BIRAKTI

Tarih 07 Aralık 2021, 03:27 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Giresun’da Türk Sağlık- Sen üyesi sağlık emekçileri hakları için iş bıraktı


Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Sağlık-Sen Giresun Şube başkanlığına mensup sendika üyeleri iş bırakma eyleminde bulundu.

Yurt genelinde olduğu gibi Giresun'da da sağlık çalışanları, hekimlere yönelik maaş artışının ayrım gözetilmeksizin tüm sağlık emekçilerine uygulanması talebiyle tam gün iş bıraktı.

Tüm ülke bazında kamu sözleşmesinde düşük zamma mahkum edilen ve ek gösterge zammında ayrımcılığa uğrayan sağlık çalışanları gibi, Türk Sağlık-Sen Giresun Şube başkanlığına bağlı sendika üyesi sağlık emekçileri de seslerini yükseltti.

Giresun Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde gerçekleştirilen eylemde konuşan Türk Sağlık-Sen Giresun Şube Başkan Yardımcısı Cevdet Aydın,'Bizim talebimiz ve tüm sağlık çalışanlarının beklentisi makul, sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının benimsenmesi ve sağlık çalışanlarımızın tamamının bundan faydalanmasıdır' dedi.

AYDIN: TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÜCRETLERİ ERİDİ

Aydın, 'Doktorlarımız zammı hak ediyorlar, yapılsın bir itirazımız olmaz, olamaz. Bizim isteğimiz tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinin arttırılmasıdır. Çünkü sağlık çalışanlarımızın tamamı ekonomik sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının ücretleri erimiştir. Bir günde hem açıklanıp hem de TBMM'de kabul edilen düzenleme eksik olmuştur. Sağlık çalışanları bir bütündür. Sağlık hizmetleri bir ekip işi. Talebimiz çalışanların ekonomik sıkıntıların giderilmesi içindir. Çalışanları memnun edecek, sağlık kurum ve kuruluşlarının tamamında görev yapan çalışanları kapsayacak makul bir ücret artışı bekliyor ve ümit ediyoruz' diye konuştu.

Bu haber 1464 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

ECZACILAR GİRESUN’DA DA SAHAYA İNİYOR

ECZACILAR GİRESUN’DA DA SAHAYA İNİYOR TIME SICAK HABER- Giresun dahil ülke çapında görev yapan bütün eczacılar ve eczane çalışanları ekim ayı içerisinde ...

TIME NE DEMİŞSE O! MÜDÜR DE DOĞRULADI

TIME NE DEMİŞSE O! MÜDÜR DE DOĞRULADI TIME GÜNCEL DETAY HABER- Gazetemiz yine yanılmadı ve yanıltmadı. Evet. Ne demişsek o...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi