GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
AKP'Lİ BAY KENAN DA İSYAN EDER Mİ?!..

AKP'Lİ BAY KENAN DA İSYAN EDER Mİ?!..

Tarih 14 Kasım 2021, 00:23 Editör Dursun ONUR

TIME DETAY KAYNAK HABER- Sizce, AKP Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı da imam hatiplilerin kayrılmasına isyan eder mi?!..


Halkın ortak malı olan kamu kurum ve kuruluşlarını liyakate ve yeteneğe dayanmadan eş, dost, akraba çiftliğine dönüştüren AKP'nin imam hatip mezunlarına ayrıcalık tanıdığı gerçeği bu sefer de içeriden dillendirildi.

Bu kapsamda, AKP Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz'ün parti toplantısında, imam hatip mezunlarının işe yerleştirmelerde kayırılmasını sert sözlerle eleştirdiği ortaya çıktı.

AKP'Lİ BAŞKAN İSYAN ETTİ

Partizanlık örneği, işe yerleştirmelerde ve atamalarda imam hatip mezunlarına ayrıcalık verilmesi gerektiği talebine isyan eden AKP’li Başkan Öz, 'İş istiyor, 'Ama imam hatipliyim' diyor; peki diğer okulların çocuklarını nereye göndereceğiz' çıkışında bulundu.

AKP Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, 9 Kasım'da AKP Aziziye İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen haftalık olağan toplantıya katıldı.Teşkilat üyelerini dinleyen Öz'ün, imam hatip mezunlarının işe yerleştirilmediği şikayetleri üzerine tepki gösterdiği öğrenildi.

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre, 'Bu girdaptan kurtulmamız lazım' diyerek sözlerine başlayan Öz, 'Şu şunun adamı, şu imam hatipli, böyle bir şey olabilir mi? Adam iş istiyor, 'tamam bakacağız' diyorum. Kapıdan çıkarken dönüp 'ama imam hatipliyim' diyor. Neyse bu imam hatiplik. Bir şey söylüyorsun, diyor ki o milli görüşçü değil. Ne yapalım milli görüşçülük, Yahudilik gibi anadan doğunca mı oluyor?' ifadelerini kullandı.

'DİĞER ÇOCUKLAR NE OLACAK?'

Bir parti üyesinin ‘İmam hatiplilere biraz daha denge özen gösterilmesi gerekmez mi?' sorusuna da tepki gösteren Öz, şöyle konuştu:

'Bakın ben kötü anlamda söylemiyorum. Gidip Palandöken'de filan okulu imam hatip yapalım diye ortalığı velveleye veren hacı abilerimize şunu diyorum: Peki diğer okulların çocuklarını nereye göndereceğiz? Onlar da bizim çocuklarımız değil mi? Sana bu yapılan neyse, seni nasıl kırıyorsa onları da kırıyor.’

'SENİN NİYE ÖZEL BİR AYRICALIĞIN OLSUN?'

Kendisinin imam hatip mezunu olmadığını da ifade eden Öz, konuşmasına şöyle devam etti:

'Birisi böyle bir ayrımcılık yaptı mı bu sefer ben geriliyorum. Ne yapalım biz imam hatipli değiliz diye Müslüman değil miyiz kardeşim. Ben imam hatipli değilim ama ben imam hatiplilerin tarzını, Kuran anlayışını, okumasını beğenmiyorum. Kerbela’nın öcünü almaya çalışan gruplar gibi bizden öç mü alacaksınız? Ne yapayım biz de imam hatipli değiliz. Bir gariban işe daha uygun ama öbürü diyor ki imam hatipliyim. Ne yapalım, senin niye özel bir ayrıcalığın olsun?'

SİZCE, BAY KENAN DA AYNI TEPKİYİ VEREBİLİR Mİ?

Bu manada, şimdilerde mahalle mahalle; köy köy ve dahi ilçe ilçe gezerek kendince halkla ilişkiler babında tanıtım amacıyla piar (PR) çalışması yaparak erken veya zamanında yapılacak seçimlerde milletvekili aday adayı olacağı bilinen AKP Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı'nın aynı tepkiyi verip vermeyeceği de merak konusu oldu.

Malum olduğu üzere Giresun'da da gerek atama ve gerekse işe alımlarda partili imam hatip mezunlarının kayrıldığı tartışma götürmezken, BaşkanTatlı'nın akraba torpilince en yakınlarına işe yerleştirmede özel ayrıcalık tanıdığı da herkesce biliniyor. 

Bu haber 1423 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

SIBIÇ'TAN AKP’YE SALVO!

SIBIÇ'TAN AKP’YE SALVO! TIME POLİTİKA HABER- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bulancak İlçe Başkanı Necmi Sıbıç, sert sözlerle AKP’yie yüklend...

FINDIKTA BÜYÜK SOYGUN

FINDIKTA BÜYÜK SOYGUN TIME SON DAKİKA KAYNAK HABER- Fındıkta büyük bir soygun var.
GİRESUN'UN CEMAL ABİSİ VE FINDIK GERÇEĞİ- 202101 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi