GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUN’UN CEMAL’İ KAFASINA MI SIKTI?

GİRESUN’UN CEMAL’İ KAFASINA MI SIKTI?

Tarih 09 Kasım 2021, 23:37 Editör Dursun ONUR

TIME YORUM HABER- AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, fındık üreticisini hayal kırıklığına uğrattı.TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 2022 bütçesi üzerine konuşan AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk'ün fındık üreticisini hayal kırıklığına uğrattığı resmen kayıtlara geçti.

Üretici dostu olarak nam yapan Milletvekili Öztürk, fındıkta tekel (aslında kartel) olan italyan firmasını sahiplenirken, sermaye düşmanlığı yaptığını öne sürdüğü ancak sadece emek mücadelesi vererek fındık üreticinin hak ve hukukunu savunduğu bilinen sol orjinli görüşü ise kendince suçlu (!) ilan etti.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda söz alan AK Parti Giresun Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, muhalefetin 'Fındık fiyatının düşük olduğu' konusundaki eleştirilerine yanıt verdi.

BAKANI SAVUNDU; FINDIK ÜRETİCİSİ DE KAR EDİYORMUŞ!..

Uzun zamandır tüm eleştiri oklarının hedefinde olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi savunan Öztürk,'TMO, fındıkta müdahale alımı yapmasaydı, bugün bazı arkadaşlarımız fiyatları beğenmiyorlar ama bu fiyatlar daha düşük seviyelere inebilirdi. TMO'nun yerinde müdahaleleri, özellikle sezona girmeden önce açıklanan bu müdahale fiyatları üreticimiz tarafından memnuniyetle karşılanmış ve Türkiye bundan kazançlı çıkmıştır. Son 3 yıldır izlenen alım politikaları sayesinde Türkiye hem ihracatta kazanıyor hem de müstahsilimiz (üretici) bundan kar ediyor' iddiasında bulundu.

KARTEL İTALYAN FİRMASINI SAHİPLENDİ, EMEKÇİYİ SUÇLADI

Öztürk, 'Fındık konusunda bir firma ismi verilerek, 'Hükümet buna destek veriyor' deniliyor. Yabancı sermaye Türkiye'de şirket kurduktan sonra artık yabancı olmaktan çıkar ve bir anlamda yerlileşir. Kar transferiyle kendi ülkelerine para götürseler bile üretimden istihdama, vergi vererek Türkiye bütçesine katkı yapan yabancı sermayeli işletmeler de Türk işletmeleridir. Kaldı ki adı geçen firma, bir Türk şirketini satın alarak Türkiye'de yatırım yapmıştır. Sermaye düşmanlığı, 1980 öncesinde klasik sol görüşlü arkadaşların yaptığı bir işti. Geldiğimiz noktada Türkiye'ye değer katan her firma bizim için saygıya değerdir' diyerek yerli ve milli fındık üreticisini adeta hiçe saydı.

ÖZTÜRK, KAFASINA MI SIKTI?

Fındık üreticisinin kadim dostu olarak tanınan Öztürk'ün uluslaraarası sermayeden yana tavır alarak alın terinin mücadelesini veren yerli müstahsilin hakkını savunan sol görüşü tukaka ilan etmesi ise deyim yerindeyse siyaseten ayağa değil kafaya sıkmak olarak değerlendirildi.

Bu haber 975 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

SIBIÇ'TAN AKP’YE SALVO!

SIBIÇ'TAN AKP’YE SALVO! TIME POLİTİKA HABER- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bulancak İlçe Başkanı Necmi Sıbıç, sert sözlerle AKP’yie yüklend...

FINDIKTA BÜYÜK SOYGUN

FINDIKTA BÜYÜK SOYGUN TIME SON DAKİKA KAYNAK HABER- Fındıkta büyük bir soygun var.
GİRESUN'UN CEMAL ABİSİ VE FINDIK GERÇEĞİ- 202101 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi