GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
ADI CEMAL,SOYADI PROJE. İŞTE O MÜJDE!

ADI CEMAL,SOYADI PROJE. İŞTE O MÜJDE!

Tarih 19 Temmuz 2021, 20:41 Editör Dursun ONUR

TIME SICAK HABER- AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’ün yoğun çabaları semeresini verdi. DSİ Giresun’da 7 gölet yapacak.


AK Parti Giresun Milletvekili, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Komisyonu Başkanı (KEİPA), TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve Fındık Çalışma Grubu Başkanı Cemal Öztürk, tuttuğunu koparmaya devam ediyor.

Milletvekili Öztürk'ün uzun zamandır yakından takibini sürdürdüğü proje nihayet hayata geçiyor. Bu kapsamda, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Giresun'da toplam 7 gölet yapmak için düğmeye bastı.

DSİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı müdürlüğün Giresun'a yaptığı yatırımlarla vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ettiği vurgulandı.

GİRESUN’DA 7 GÖLET YAPILACAK

Giresun'da son dönemde yapılan su yapılarının artmasının bölgedeki taşkın risklerin azalmasında ve vatandaşların memba kalitesinde su ihtiyacının karşılanmasında önemli rol oynadığının altı çizilen açıklamada, bu kapsamda Giresun'da özellikle kırsal kesimlerde yaşanan su sıkıntılarının ortadan kaldırılması amacıyla içme suyu amaçlı toplam 7 gölet yapılacağı kaydedildi.

İŞTE GÖLET İNŞA EDİLECEK YERLER 

Göletlerin planlama ve proje işleri için sözleşmenin imzalandığı duyurulan açıklamada, Giresun'da Dereli Yavuzkemal Göleti, Espiye Ericek Göleti, Görele Soğukpınar Göleti, Doğankent Söğütağzı Göleti, Yağlıdere Akpınar Göleti, Şebinkarahisar Ocaktaşı Göleti ve Tirebolu Ataköy Göleti inşa edilecek.

Bu haber 867 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

SABRİ ÖZTÜRK MÜJDELİ HABERİ VERDİ

SABRİ ÖZTÜRK MÜJDELİ HABERİ VERDİ TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, müjdeli haberi verdi.

HAYIRDIR! KARAHASAN DA MI OYUNA GİRİYOR?

HAYIRDIR! KARAHASAN DA MI OYUNA GİRİYOR? TIME ÖZEL KULİS HABER- AKP Giresun İl Başkan Yardımcısı Cumhur Karahasan’ın da milletvekili aday adayı olacağı öğr...
GİRESUN'UN CEMAL ABİSİ VE FINDIK GERÇEĞİ- 202101 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi