GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
BOZBAĞ’A 200 BİNLİK KIYAK SAVI MECLİSTE

BOZBAĞ’A 200 BİNLİK KIYAK SAVI MECLİSTE

Tarih 12 Temmuz 2021, 20:43 Editör Dursun ONUR

TIME DETAY HABER- CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, konuyu TBMM gündemine taşıyarak yanıtlaması istemiyle Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a 9 soru yöneltti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Giresunlu hemşehrimiz (Görele) İlker Aycı'nın, TFF yönetiminde birlikte görev yaptığı arkadaşı olan Giresunspor eski Başkanı Mustafa Temel Bozbağ'a yapıldığı iddia edilen ödemelerin incelenmesini istedi.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'nın talimatı ile Tribal Worldwide İnter Aktif Reklam Hiz.Tic. ve San.A.Ş. aracılığıyla Yeni Giresun Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatih Öztürk'e aylık 200 bin TL ‘içerik bedeli’ adı altında yapılan ödeme TBMM gündemine geldi.

SİTEYE 200 BİN, SAHİBİNE 50 BİN TL İDDİASI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na verdiği yazılı soru önergesinde; internet ortamında yayın yapan Yeni Giresun Gazetesi'nin asıl sahibinin Giresunspor eski Başkanı Mustafa Temel Bozbağ olarak bilindiği, Bozbağ'ın THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) birlikte görev yaptığı, Mustafa Temel Bozbağ'ın aynı zamanda THY Spor Kulübü'nün Başkanlığını yürüttüğü ve buradan aylık 40- 50 bin TL maaş aldığı yönündeki haberlerin doğru olup olmadığını sordu.

Bekaroğlu, kamuya ait yüzde 49.12 hissesiyle THY Anonim Ortaklığı'nın 03.02.2017 tarihinde Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi'ne devredildiğini belirtti.

Bekaroğlu, Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yürütülmekte olduğundan hareketle Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan şu sorularına cevap istedi:

İŞTE YANIT BEKLEYEN O SORULAR:

1- Medyada yer alan söz konusu haber, iddia ve yorumlar doğru mudur?

2- Türk Hava Yolları bu ödeme karşılığında ne tür bir hizmet satın almaktadır? Bu hizmettin satın alınması için herhangi bir ihale düzenlenmiş midir?

3- Söz konusu haber, yorum ve iddialara konu olaylar Sayın Cumhurbaşkanının bilgisi dahilinde mi olmuştur veya kendilerine bilgi verilmiş midir?

4- Covid-19 pandemisinin en fazla etkilediği kurumlardan biri olan Türk Hava Yollarında personelden ücret indirimi dahil tüm fedakarlıkların istenildiği bu dönemde Google aramalarında hiçbir hit trafiğine rastlanmayan, yerel haberler yapan bir internet haber portaline aylık 200 bin TL 'içerik bedeli' adı altında ödeme yapılması normal midir?

5- THY üretilen bu içerikleri nerede kullanmaktadır?

6- Haberde adı geçen Mustafa Temel Bozbağ’ın aynı zamanda THY Spor Kulübü Başkanlığı görevini üstlendiği ve bu görevi karşılığında aylık 50.000 TL. ödeme yapıldığı iddiası doğru mudur?

7- Haberde adı geçen şahsa ne tür hizmetleri karşılığında THY Spor Kulübü tarafından aylık 50.000 TL. ödemede bulunulmaktadır?

8- Haberde söz konusu edilen direkt ve dolaylı ödemelerin adı geçen şahısla THY Yönetim Kurulu Başkanı arasındaki arkadaşlık ilişkisinden kaynaklandığı yönündeki iddialar doğru mudur?

9- THY’nin halka açık şirket durumu ve konunun hassasiyetini de dikkate alarak bu haber, yorum ve iddialar ile ilgili olarak herhangi bir inceleme ve soruşturma açılması düşünülmekte midir?

Bu haber 2602 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

NE DEMİŞSEK O! MÜDÜR OK, GÖREVDEN ALINDI

NE DEMİŞSEK O! MÜDÜR OK, GÖREVDEN ALINDI TIME ÖZEL HABER- Giresun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Hamza Ok, görevden alındı.

VALİ ÜNLÜ UYARDI; MUHTARLAR DERT YANDI

VALİ ÜNLÜ UYARDI; MUHTARLAR DERT YANDI TIME GÜNCEL HABER- Giresun Valisi Enver Ünlü, mahalle ve köy muhtarlarını uyardı. Adeta dert küpü olan muhtarlar d...
GİRESUN'UN CEMAL ABİSİ VE FINDIK GERÇEĞİ- 202101 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi