GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
BU ORGANİZASYON BİZE VİZYON AÇIYOR

BU ORGANİZASYON BİZE VİZYON AÇIYOR

Tarih 12 Temmuz 2021, 19:16 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: Bugünkü organizasyon aslında bize bir vizyon açıyor.


UNESCO Dünya Geçici Listesi'ne alınması için çalışmalar yürütülen tarihi Giresun Adası'nda, 3 üniversitenin katılımıyla 'Karadeniz Bir Barış Denizidir' sempozyumu düzenlendi.

Bahçeşehir Üniversitesi'nin (BAU) ev sahipliği yaptığı etkinlik, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ve Giresun Üniversitesi (GRÜ) iş birliğiyle Karadeniz'in tarihi süreçteki jeopolitik ve jeostratejik öneminin, mavi ekonomi konsepti bağlamındaki enerji potansiyelinin, antik limanlarının ve çevresel risklerin ele alındığı 'Karadeniz Bir Barış Denizidir' temalı sempozyum gerçekleştirildi.

KİMLER KATILDI?

Gün boyu devam eden sempozyumda Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Prof. Dr. A. Muzaffer Feyzioğlu, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Prof. Dr. Şirin Karadeniz, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Emekli Büyükelçi Uluç Özülker, Prof. Dr. Mehmet Okur, Prof. Dr. Ahmet Kasım Han, Prof. Dr. Sadettin Korkmaz, Prof. Dr. Esra Hatipoğlu, Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Prof. Dr. Mithat Çelikpala, Doç. Dr. Mehmet Uzun, Doç. Dr. Coşkun Erüz, Doç. Dr. Betül Saraç ve Saygın Şenel konuşmacı olarak katıldı.

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU: BU ORGANİZASYON BİZE VİZYON AÇIYOR

Giresun Üniversitesi ev sahipliğinde yapılan sempozyumda konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu,'Giresun'da doğan, yaşayan bir Giresunlu olarak buranın bizim için ayrıca bir değeri, önemi var. Bugünkü organizasyon aslında bize bir vizyon açıyor. Geçen hafta itibariyle Kültür ve Turizm Bakanımız sayın Mehmet Nuri Ersoy’u burada misafir ettik. Adayı gezdirdik. Kendilerinin bu anlamda ciddi bir çalışma başlattığını hemen bu hafta görmüş olduk. Çünkü, bakanlıktan görevli daire başkanlarımız, arkadaşlarımız geldi. Hızlı bir şekilde ada ve kale ile alakalı ciddi çalışmalarımız başladı. Ben burada Mavi Vatan’ın ortasında yer alan adamızda yapılan bu organizasyonun güzel bir şekilde hem şehrimize, hem ülkemize, hem de dünyaya barışa katkı sağlaması umuduyla Enver Yücel ağabeyimize, bütün hocalarımıza ve organizasyon sahibine huzurlarınızda teşekkür ediyorum' dedi.

Bu haber 738 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ŞENLİKOĞLU’NDAN YENİ BİR İLK DAHA...

ŞENLİKOĞLU’NDAN YENİ BİR İLK DAHA... TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yeni bir ilke daha imza atıyor.

FINDIK ALIM FİYATI 54 LİRA OLDU

FINDIK ALIM FİYATI 54 LİRA OLDU TIME SON DAKİKA HABER- AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fındık alım fiyatını açıkladı.
GİRESUN'UN CEMAL ABİSİ VE FINDIK GERÇEĞİ29 Temmuz 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi