GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUNLU MÜTEAHHİTLER İSYANDA!

GİRESUNLU MÜTEAHHİTLER İSYANDA!

Tarih 25 Haziran 2021, 21:16 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- Giresunlu müteahhitler isyan bayrağını çekti.


Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle yaşanan ekonomik sıkıntılar inşaat sektörünü de derinden etkiledi.

Bu nedenle başta demir ve çimento fiyatları olmak üzere; temel inşaat malzemelerinde yaşanan olağanüstü fiyat artışlarının sektörü durma noktasına getirmesi Giresunlu müteahhitleri de zor durumda bıraktı.

Mevcut duruma isyan ederek yaşadıkları sorunlara çözüm bulunmasına yardımcı olunması için bir araya gelen iş insanları Ali Acar ve Osman Acar ile Giresun İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu'nu ziyaret etti.

MÜTEAHHİTLER ZOR DURUMDA

Ziyarette konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, 'Sektörde yaşanan maliyet artışlarından dolayı bir çok inşaat firması mağdur olmaktadır. Bu mağduriyeti gidermek için ilgili bakanlıklar ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde çalışma başlattık. Tedbir alınmadığı taktirde, devlete iş yapan müteahhitlerin zor duruma düşeceği, üretimleri ve pazarlamaları inşaat sektörüne bağlı dört yüze yakın sanayi kuruluşunun zarar göreceği, inşaat ve sanayi sektöründe çalışan işçilerin iş güvencesinin zora gireceği bilinen bir gerçektir' dedi.

Bu haber 1601 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

TMO FINDIK ALIMINA NE ZAMAN BAŞLIYOR?

TMO FINDIK ALIMINA NE ZAMAN BAŞLIYOR? TIME GÜNCEL HABER- Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 2022 sezonu kabuklu fındık alım ortalama fiyatının 54 TL olacağın...

EMANETE FINDIK BIRAKMAYIN!

EMANETE FINDIK BIRAKMAYIN! TIME GÜNCEL HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, üreticilerden emanete fındık bırakmamalarını istedi...
GİRESUN'UN CEMAL ABİSİ VE FINDIK GERÇEĞİ29 Temmuz 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi