GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUNLU MÜTEAHHİTLER İSYANDA!

GİRESUNLU MÜTEAHHİTLER İSYANDA!

Tarih 25 Haziran 2021, 21:16 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- Giresunlu müteahhitler isyan bayrağını çekti.


Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle yaşanan ekonomik sıkıntılar inşaat sektörünü de derinden etkiledi.

Bu nedenle başta demir ve çimento fiyatları olmak üzere; temel inşaat malzemelerinde yaşanan olağanüstü fiyat artışlarının sektörü durma noktasına getirmesi Giresunlu müteahhitleri de zor durumda bıraktı.

Mevcut duruma isyan ederek yaşadıkları sorunlara çözüm bulunmasına yardımcı olunması için bir araya gelen iş insanları Ali Acar ve Osman Acar ile Giresun İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu'nu ziyaret etti.

MÜTEAHHİTLER ZOR DURUMDA

Ziyarette konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, 'Sektörde yaşanan maliyet artışlarından dolayı bir çok inşaat firması mağdur olmaktadır. Bu mağduriyeti gidermek için ilgili bakanlıklar ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde çalışma başlattık. Tedbir alınmadığı taktirde, devlete iş yapan müteahhitlerin zor duruma düşeceği, üretimleri ve pazarlamaları inşaat sektörüne bağlı dört yüze yakın sanayi kuruluşunun zarar göreceği, inşaat ve sanayi sektöründe çalışan işçilerin iş güvencesinin zora gireceği bilinen bir gerçektir' dedi.

Bu haber 1082 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

KARAN’DAN BAYRAKTAR’A HODRİ MEYDAN!

KARAN’DAN BAYRAKTAR’A HODRİ MEYDAN! TIME GÜNCEL HABER- FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, FİSKOBİRLİK Yö...

KARAN, ÇKS İÇİN SÜRE UZATIMI İSTEDİ

KARAN, ÇKS İÇİN SÜRE UZATIMI İSTEDİ TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan, Çiftçi Kayıt S...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi