GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
ÇAKIRMELİKOĞLU ÇİLEDEN ÇIKTI!

ÇAKIRMELİKOĞLU ÇİLEDEN ÇIKTI!

Tarih 17 Mayıs 2021, 17:49 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, AKP'ye isyan bayrağını çekti.


Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, hizmet sektörünün pandemi tedbirlerinin ağır yükü altında ezilmeye devam ettiğini söyledi.

AKP iktidarının aldığı salgın önlemlerinin hizmet sektörünü çok zor durumda bıraktığına dikkat çeken Çakırmelikoğlu, 'Bugün gelinen aşama sektörü dar boğaza sokmuştur' dedi.

KISITLAMALAR SALGININ HIZINI YAVAŞLATMADI

Başkan Çakırmelikoğlu,'Salgında vaka sayılarının arttığı 2021 yılının ilk diliminde kafe, restoran, lokanta ve eğlence merkezleri gibi işletmelerin faaliyetlerinin kısıtlanması yada tamamen durdurulması salgının hızını yavaşlatmadığı gibi bir çok sektörde ekonomik krizin altyapısını oluşturmuştur' şeklinde konuştu.

GERİ DÖNÜLMEZ BİR KRİZ YAKLAŞIYOR

Gelinen aşamada Covid-19 salgını hızının düşürülmesi için alınan tedbirler kapsamında mağdur olan işletmelere rağmen, hedeflenen sonuca ulaşılamadığını anımsatan Çakırmelikoğlu, AKP'ye hem çağrıda bulundu hem de uyarı yaptı.

Hükümetin pandemi planlarını revize etmesi gerektiğine vurgu yapan Çakırmelikoğlu, 'En azından kafe, restoranlardan yayılmadığını bildiğimiz salgının yükünü çeken kapalı işletmelerin kademeli, mesafeli ve süreli olarak faaliyetlerine uzun bir aradan sonra yeniden merhaba demesinin kararını ilgili makamlardan bekliyoruz. Aksi taktirde bu süreçte mağdur olan ticari işletmelerimizin geri dönülemez bir krizin içinde yer alacakları unutulmamalıdır' ifadelerini kullandı.

Bu haber 999 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

TEKELCİ FİRMAYA DEMEDİĞİNİ BIRAKMADI

TEKELCİ FİRMAYA DEMEDİĞİNİ BIRAKMADI TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık fiyatlarıyla istediği gibi oynayan tekelci ...

SUÇU (!) SAKALI OLMAMASI MI?

SUÇU (!) SAKALI OLMAMASI MI? TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu'nun sözü...
GİRESUN'UN CEMAL ABİSİ VE FINDIK GERÇEĞİ- 202101 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi