GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GRÜ REKTÖRÜ CAN, MÜJDEYİ VERDİ

GRÜ REKTÖRÜ CAN, MÜJDEYİ VERDİ

Tarih 08 Nisan 2021, 17:49 Editör Dursun ONUR

TIME EĞİTİM HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde ‘Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin’ açılışının Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylandığını müjdeledi.

Giresun Üniversitesi’ne (GRÜ) bağlı Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde 'Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin' açılışı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylandı.

YÖK tarafından gönderilen onay yazısında, Giresun Üniversitesi'nin bu konudaki teklifinin 31 Mart 2021 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelendiği; 'Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi' açılmasının uygun görüldüğü belirtildi.

Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can imzasıyla Giresun Üniversitesi’nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, söz konusu onayı takiben, Diş Hekimliği Fakültesi'ne bağlı  uygulama hastanesinin Giresunlu hayırseverlerin de katkılarıyla, Ekim ayı sonuna kadar açılması yönünde hazırlıkların hızla devam ettirildiği; cihaz alımlarının önemli bir kısmının gerçekleştirildiği, bu yıl bütçesinden de hastanede kullanılacak diğer cihazların teminine devam edileceği bildirildi.

Öte yandan, 2021-2022 eğitim öğretim yılında Diş Hekimliği Fakültesi’nin öğrenci alarak, öğretime başlamasının planlandığı, bu doğrultuda YÖK’e öğrenci alımı ile ilgili başvurunun yapıldığı, bu başvurunun da kısa süre içerisinde olumlu olarak sonuçlanmasının beklendiği ifade edildi.

Yapılan başvuruda, 2021-2022 öğretim yılı için 30 öğrenci alımının teklif edildiği öğrenildi.

Bu haber 2652 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

MİLLİ EĞİTİM’E GİRESUNLU DAMGASI

MİLLİ EĞİTİM’E GİRESUNLU DAMGASI TIME SICAK HABER- Giresunlu (Alucra) hemşehrimiz Selman Küçük, Milli Eğitim Bakanlığı'nda daire başkanlığına at...

MÜDÜR TOSUNOĞLU VARSA SORUN YOK

MÜDÜR TOSUNOĞLU VARSA SORUN YOK TIME EĞİTİM HABER- Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, '24 Kasım Öğretmenler Günü' münasebet...
GİRESUN'UN CEMAL ABİSİ VE FINDIK GERÇEĞİ29 Temmuz 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi