GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUN BAROSU'NDAN VAHŞETE KINAMA

GİRESUN BAROSU'NDAN VAHŞETE KINAMA

Tarih 26 Şubat 2021, 21:06 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir, 1992 yılında Azebaycan’ın Hocalı kasabasında 613 Azerbaycan Türkü’nün katledilmesini kınadı.


Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir, 1992 yılında Azebaycan'ın Hocalı kasabasında 613 Azerbaycan Türkü’nün katledilmesini kınadı.

Dağlık Karabağ'ın Hocalı kasabasında Ermeni güçler tarafından gerçekleştirilen ve yüzlerce insanın işkenceyle katledildiği kara gecenin üzerinden 29 yıl geçti. Hadise, Dağlık Karabağ savaşındaki en büyük katliam olarak kabul ediliyor.

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki savaş sırasında Ermeni güçlerinin, 25 Şubat'ı 26 Şubat'a bağlayan gece, Dağlık Karabağ'ın, Hocalı kasabasına girerek sivilleri hedef aldığı saldırıda, resmi rakamlara göre 83'ü çocuk,106'sı kadın olmak üzere 613 Azeri hayatını kaybetti.

29 yıl önce tarihe kara bir leke olarak geçen katliamı kınayan Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir, '29 yıl önce Azerbaycan'ımızın Hocalı kasabasında 83'ü çocuk 106’sı kadın olmak üzere vahşice katledilen 613 insanımızın acısını hala hissediyor, kendilerini rahmetle anarken, tarihin en büyük vahşetlerinden birini gerçekleştirenleri bir kez daha lanetliyoruz' dedi.

Bu haber 413 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

RABİA OLAYINDA BİR ŞÜPHELİ ÖLÜM DAHA

RABİA OLAYINDA BİR ŞÜPHELİ ÖLÜM DAHA TIME SON DAKİKA HABER- Giresunlu Rabia Naz davasında 5 kez ifade değiştiren Mürsel Küçükal’ın babası intihar etti.

PLAJLAR BÖLGESİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

PLAJLAR BÖLGESİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun 2019 yerel seçimleri öncesi vaat ettiği proj...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi