GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
BELEDİYEDE O İSİMLERE SUÇ DUYURUSU

BELEDİYEDE O İSİMLERE SUÇ DUYURUSU

Tarih 04 Şubat 2021, 01:09 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Belediye-İş Sendikası Giresun Şube Başkanı Halil Yeşiltepe, Giresun Belediyesi'nde görevli 7 bürokrat hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Belediye-İş) Giresun Şubesi, Giresun Belediyesi'nde üyelerine yönelik baskı yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Belediye-İş Sendikası Giresun Şube Başkanı Halil Yeşiltepe, Giresun Belediyesi'ne bağlı Giresun Güvenlik İnşaat Taahhüt Nakliyat Turizm ve Tic. A.Ş. (Giresun A.Ş.) işyerlerinde çalışan üyelerini baskı ve sürgün ile tehdit ederek istifaya zorladıkları gerekçesiyle 7 bürokrat hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Başkan Yeşiltepe, büyük çoğunluğu Belediye- İş Sendikası üyesi iken, sendikal baskı uygulanmak sureti ile gerçekleştirilen istifalar sonrası bir kısım işçilerin diğer sendika olan Hizmet-İş Sendikası'na geçtiğini ve bu işin organizasyonun da 7 bürokrat tarafından gerçekleştirildiğini savundu.

İŞTE HAKLARINDA SUÇ DUYURUSU YAPILAN O İSİMLER

Yeşiltepe, bu kapsamda Giresun Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürü Coşkun Musaoğlu, Giresun Güvenlik İnşaat Taahhüt Nakliyat Turizm ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Özyılmaz, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı ve Temizlik İşleri Müdürü Hamza Ok, Giresun Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde Şef Çetin Gür, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı ve Giresun Belediyesi Makine İkmal Müdürü Şerafettin Vurgun, Giresun Belediye Başkanlığı'nda Fen İşleri Müdürlüğü Şefi Halil Cavalıoğlu ve Giresun Belediye Başkanlığı'nda Sağlık İşleri Şefi Tarık Çakır hakkındaki suç duyurusu dilekçesini Cumhuriyet Savcılığına verdiklerini söyledi.

Başkan Yeşiltepe, dilekçelerinde sendikalarına üye bir kısım işçilerin özgür iradeleriyle sendika değiştirmediklerini, işveren yetkililerinin tehdit ve baskılarıyla değiştirdiklerini belirterek, söz konusu şüpheliler hakkında dava açılarak cezalandırılmalarını talep ettiklerini ifade etti.

Bu haber 1974 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EMİNE HANIM O KOLTUĞA ASALETEN ATANIYOR

EMİNE HANIM O KOLTUĞA ASALETEN ATANIYOR TIME ÖZEL HABER- Giresun Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) İl Müdürlüğüne kadın eli mi değiyor?...

KADİR AYDIN İKİNCİ KEZ VİRÜSE YAKALANDI

KADİR AYDIN İKİNCİ KEZ VİRÜSE YAKALANDI TIME ÖZEL HABER- AKP Giresun Milletvekili Kadir Aydın, ikinci kez koronavirüse yakalandı.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi