GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
BAŞKAN, BELEDİYENİN BORCUNU AÇIKLADI

BAŞKAN, BELEDİYENİN BORCUNU AÇIKLADI

Tarih 18 Ocak 2021, 16:14 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, belediyenin borcunu açıkladı.


Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 2020 yılını değerlendirdi.

Düzenlediği basın toplantısında 2020 yılı içerisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Şenlikoğlu, devam eden projeleri de sıralayarak, Giresunlu’ya vermiş oldukları tüm vaatleri yerine getireceklerini ve bunların bir bölümünü hayata geçirdiklerini söyledi.

Başkan Şenlikoğlu, belediyenin şu anda toplam 270 milyon TL borcunun olduğunu ve bunun da bir yapılandırma sürecinde bulunduğunu açıkladı.

Şenlikoğlu,’Biz şu an, işlerimizi nasıl çevirebiliriz onun hesabındayız. Borç var hizmet edemiyoruz diye bir düşüncemiz yok. Borç yapılır, önemli olan bu borcun karşılığının da olması. Yani borçla ne hizmet yapıldığı, biz bu gözle bakıyoruz’ şeklinde konuştu.

Kültür Merkezi ihtiyacını gidermek için, Atatürk Lisesi'nin bulunduğu alana Kültürhan projesi uygulanacağını ve konuyu takip ettiklerini de aktaran Şenlikoğlu, ayrıca şehrin en büyük probleminin başında imar geldiğini kaydetti.

Diğer taraftan, Şenlikoğlu, kuraklığın görülmesiyle birlikte ileriki dönemlerde su sıkıntısının yaşanmaması için yeni içme suyu kuyularını açıp devreye soktuklarını anımsatarak, 'Yaptığımız bu çalışmayla birlikte kesintiler en aza inecek. Kuraklık tehdidine karşı hazır olmalıyız ve bunu gerçekleştiriyoruz' dedi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun basın toplantısına başkan yardımcıları Şerafettin Vurgun, Osman Öden, AKP’li Belediye meclis üyesi Mete Bahadır Yılmaz, MHP’li meclis üyeleri Hasan Yılmaz ile Gökhan Bozalioğlu da katıldı.

Bu haber 1041 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

FLAŞ!..GİRESUN VAKA SAYISINDA BİRİNCİ

FLAŞ!..GİRESUN VAKA SAYISINDA BİRİNCİ TIME SON DAKİKA HABER- Giresun nüfusa oranla vaka sayısında birincliiğini koruyor.

GİRESUN BAROSU'NDAN VAHŞETE KINAMA

GİRESUN BAROSU'NDAN VAHŞETE KINAMA TIME GÜNCEL HABER- Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir, 1992 yılında Azebaycan’ın Hocalı kasabasında 613 Aze...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi