GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
HAYIRDIR İNŞALLAH SAYIN CANİKLİ!..

HAYIRDIR İNŞALLAH SAYIN CANİKLİ!..

Tarih 10 Ocak 2021, 17:48 Editör Dursun ONUR

TIME DETAY HABER- Giresunlu hemşehrimiz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli’den Trump'a destek: ABD'ye karşı yapılmış darbe!


Eskinin Giresun milletvekili şimdinin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, Trump'ın sosyal medya hesabının askıya alınmasını eleştirdi.

Canikli'nin ‘Twitter'ın, Trump'ın hesabını süresiz olarak askıya alması, sermayenin Amerika Birleşik Devletine karşı yaptığı darbedir. Bu darbe ile artık demokrasi çağı bitmiş 'kapitalokrasi' çağı başlamıştır' demesi şaşkınlıkla karşılandı.

Canikli'nin Trump'ın hesabının süresiz askıya alınmasını 'ABD'ye karşı yapılmış bir darbe' olarak nitelendirmesi,'Hayırdır inşallah! Bu Trump sevdasının sırrı ne acaba?  sorusunu da beraberinde getirdi.

ABD'de Kongre Binası'nın Donald Trump yanlıları tarafından basılması sonrası Trump'ın açıklamaları sosyal medya platformları tarafından engellenmişti. Son olarak ise Twitter, Trump'ın hesabını kalıcı olarak engellediğini duyurmuştu. Trump'ın sosyal medya platformları tarafından yasaklanma sebebi ise 'yanlış bilgi yayma' ve 'mesajlarının Kongre Binası baskınına neden olması' olarak gösterilmişti.

'ABD'YE KARŞI YAPILMIŞ BİR DARBE'

Engellenmeler sonrası Türkiye'den Trump'a destek ise Giresunlu hemşehrimiz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli'den geldi.

Canikli, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Trump'ın engellenmesini eleştirdi. Trump'un hesabının süresiz askıya alınmasını 'ABD'ye karşı yapılmış bir darbe' olarak nitelendiren Canikli, ‘Bu darbe ile artık demokrasi çağı bitmiş 'kapitalokrasi' çağı başlamıştır’ dedi.

Cankli, Twitter hesabı üzerinden şu paylaşımları yaptı:

-Twitter’ın, Trump'ın hesabını süresiz olarak askıya alması, sermayenin Amerika Birleşik Devletine karşı yaptığı darbedir.

-Bu darbe ile artık demokrasi çağı bitmiş kapitalokrasi çağı başlamıştır.

-Kapitalokraside (capitalocracy) yasama, yürütme ve yargı yetkisi sermaye tarafından kullanılır.

-Mahkeme kararı olmadan, anayasal bir hak olan ifade özgürlüğünün sınırlandırılması fiilen yargı ve yürütme yetkisinin gasp edilmesi anlamına gelir. Fiilen anayasa da değiştirilmektedir. Sonuç itibariyle, 3 erk tek bir güç tarafından yönetilir hale gelmektedir.

Bu haber 2078 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

KURBAN BAYRAMI'NIZ MÜBAREK OLSUN

KURBAN BAYRAMI'NIZ MÜBAREK OLSUN TIME KUTLAMA MESAJI- Dereli Belediye Başkanı Kazım Zeki Şenlikoğlu’ndan Kurban Bayramı mesajı.

İYİ BAYRAMLAR…

İYİ BAYRAMLAR… TIME KUTLAMA MESAJI- Giresunlu genç iş insanı Hakan Umar’dan bayram mesajı.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi