GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KARAN ESTİ GÜRLEDİ!

KARAN ESTİ GÜRLEDİ!

Tarih 22 Aralık 2020, 07:00 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan’dan fındıkta tekelci firma ile yerli işbirlikçilerine zehir zemberek sözler.


Giresun Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan, fındıkta tekelci firma ile yerli işbirlikçilerine verdi veriştirdi.

'Türk fındığı tekelci firma ile yerli işbirlikçilerine muhtaç ve mahkum değildir’ diyen Karan, son günlerde Türk fındığını tekelci firmaya muhtaç gibi göstererek, sektörde algı oluşturmaya çalışan kesimlere esti gürledi.

Yüzyıllardır bu topraklarda fındık üretimi ve ticareti yapıldığını hatırlatan Karan, Türk fındığını tekelci firmaya muhtaç gibi göstermenin tam manasıyla hezeyan olduğunu söyledi.

FINDIK FİYATI NE OLDU DA 23 LİRAYA KADAR GERİLEDİ?

Tekelci firmanın Türk fındığını, Türk halkının kaşına, gözüne heves ettiği için almadığının altını çizen Karan,'Tekelci firmanın avukatlığına soyunan yerli işbirlikçilerine fındık üreticileri adına sormak isteriz: Serbest piyasada 27 liraya kadar çıkan fındık fiyatı ne oldu da 23 liraya kadar geriledi?’ dedi.

BİZ KİMSEDEN HİBE İSTEMİYORUZ

Başkan Karan devamla,'Türk fındığı üzerinde baskı oluşturmaya çalışan tekelci firma kazanırken, Türk üreticisi neden kaybediyor? Tarım ürünlerine ve gıda maddelerine A'den Z'ye zam gelirken fındık fiyatı neden düşüyor? Tekelci firma mamullerinde fındık katkı maddesini mi düşürdü? Yoksa Türk fındığını mı kullanmaktan vazgeçti? Eğer tekelci firma Türk fındığının yüzde 35-40’ı alıp işleyip satıyorsa karşılığını da verecek. Biz kimseden hibe istemiyoruz, ürünümüzün değerini istiyoruz. Bunlar açık ve net herkes tarafından bilinirken çıkıp da tekelci zihniyeti savunmak vahim bir durumdur' şeklinde konuştu..

Bu haber 539 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

GİRESUN ESNAFINA SARAY'DAN ŞOK HABER

GİRESUN ESNAFINA SARAY'DAN ŞOK HABER TIME GÜNCEL HABER- Giresun esnafına da kötü haber...

GİRESUN ESNAFINDAN İMDAT ÇIĞLIĞI!

GİRESUN ESNAFINDAN İMDAT ÇIĞLIĞI! TIME EKONOMİ HABER- Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara, küçük esnaf ve sanatkar...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi