GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
HABERİNİZ OLSUN; ÇARPILACAKSIN GİRESUN!

HABERİNİZ OLSUN; ÇARPILACAKSIN GİRESUN!

Tarih 09 Aralık 2020, 21:14 Editör Dursun ONUR

TIME KAYNAK HABER- Haberin olsun Giresun! AKP bunu da yaptı. Elektrik şirketlerinin temsil, ağırlama, seyahat, dernek aidatı gibi tüketiciyle alakası olmayan masrafları 5 yıl boyunca elektrik faturalarına eklenecek.


Korona salgını döneminde geçim zorluğu zirve yaparken, elektrik faturalarıyla ilgili tartışma yaratacak bir karar alındığı iddia edildi.

Pandemi salgını ve ekonomik kriz yüzünden işsiz kalan, geliri düşen vatandaşlar, elektrik faturasını ödemekte zorluk yaşarken, elektrik şirketlerinin temsil, ağırlama ve seyahat gibi keyfi giderlerinin faturalara eklenmesi yönünde bir karar alındı. Düzenlemeyle daha da yükselecek olan elektrik faturaları halkı tümden çarpacak!

TÜM HARCAMALAR FATURALARA EKLENECEK

Resmi Gazete'de yayımlanan Elektrik Dağıtım Tarifesinin Düzenlenmesi ile Perakende Satış Tarifesinin Düzenlenmesi hakkındaki iki ayrı tebliğe göre, 5 yıl boyunca elektrik dağıtım şirketlerinin yıl içinde yaptıkları temsil ve ağırlama giderleri, üye oldukları derneklere ödedikleri aidatlar, verdikleri ilanların giderleri gibi tüketicinin sorumlu olmadığı birçok harcama elektrik faturalarına yansıtılacak.

GİDER VATANDAŞA, GELİR ŞİRKETE

Söz konusu düzenleme 2025 yılına kadar geçerli olacak. Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre ayrıca şirketlerin yapacağı denetim, danışmanlık ve müşavirlik giderleri, dava, mahkeme, avukatlık, icra ve arabuluculuk giderleri, noter harcamaları gibi işletme giderleri yüzde 7 artırılarak fatura hesabına dahil edilecek.

Düzenlemeye göre, bu giderlerin dışında şirketlerin yapacağı haberleşme, seyahat ve konaklama harcamaları ile personel yollukları, odalara ödedikleri aidatlar ve büro harcamaları da vatandaşın elektrik faturasına eklenecek.

Öte yandan, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik dağıtım ve tedarik şirketlerinin bazı harcamalarının faturalara ekleneceği iddialarının doğru olmadığını savundu.

Bu haber 1113 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

GİRESUN ESNAFINA SARAY'DAN ŞOK HABER

GİRESUN ESNAFINA SARAY'DAN ŞOK HABER TIME GÜNCEL HABER- Giresun esnafına da kötü haber...

GİRESUN ESNAFINDAN İMDAT ÇIĞLIĞI!

GİRESUN ESNAFINDAN İMDAT ÇIĞLIĞI! TIME EKONOMİ HABER- Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara, küçük esnaf ve sanatkar...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi