GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
ÇÖZÜM GİRESUN ÇEVRE YOLU PROJESİ’DİR

ÇÖZÜM GİRESUN ÇEVRE YOLU PROJESİ’DİR

Tarih 23 Kasım 2020, 16:24 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, net konuştu.


Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Ordu-Giresun Havalima'nı projesinin yatırıma dönüşme sürecine değinerek Giresun Güney Çevre Yolu Projesi'nin önemine vurgu yaptı.

Başkan Çakırmelikoğlu yazılı yaptığı açıklamada, Ordu-Giresun Havalimanı yatırımının bugün sıradan gibi gözükse dahi dün imkansız gibi duran mega bir yatırım projesi olarak önlerinde durduğunu belirtti.

GİRESUN SAHİL İLE BULUŞACAKTIR

Çakırmelikoğlu,'Bugün hayal gibi gözüken Giresun Güney Çevre Yolu Projesi de önümüzde durmaktadır. Mutlak bu projede yatırıma dönüşecektir, ancak bizlerin beklentisi 2021 yılında yatırım kararı ile sürecin başlatılmasıdır. Ordu ili Gülyalı ilçesi havalimanı girişinden başlayacak olan proje Giresun ili Keşap ilçesi Yolağzı mevkiinden sahil ile buluşacaktır. Bu proje hayata geçtiği taktirde Giresun şehri, ticari ve sosyal alanda kabuğunu kırarak geleceğe daha sağlam ve umutla bakacaktır' ifadelerini kullandı.

'Karadeniz Duble Yolu vasıtasıyla deniz bağlantısını büyük oranda kaybeden ve sosyal yaşam standardından denizi belirli ölçülerde çıkartan Giresun’un, Güney Çevre Yolu vasıtasıyla bu eksikliğini gidermesi amaçlanmaktadır. Giresun Güney Çevre Yolu, ulaşım standartlarının yükseltilmesinin yanında ticari ve imarlı arazi avantajlarına ilave olarak sosyal yaşamın doğal yaşam ile entegre hale dönüşmesine katkı sağlayacaktır' diyen Çakırmelikoğlu şunları kaydetti:

ÇÖZÜM GİRESUN GÜNEY ÇEVRE YOLU PROJESİ’DİR

'Giresun Güney Çevre Yolu’nun uluslararası yol ağına hizmet etme avantajı çerçevesinde mevcut Karadeniz Sahil Yolu’nun yerel idareye şehir içi yolu olarak terk edilmesiyle 1960’lı yıllarda başlayan ve 2007 yılında üst seviyeye ulaşan şehir ile deniz arasına çekilmiş setin kaldırılması olanağına da kavuşmuş olacağız.

Dolayısıyla, Giresun Güney Çevre Yolu’nun salt bir ulaşım aksı olarak gösterilmesinden ziyade bölgesine ticari, imarlı saha ve sosyal entegrasyon alanları açısından avantaj sağlayacağı bilinmelidir. Bugün organize sektör sahaları ve sanayi sitelerinin eksikliğini hisseden ve konut sektöründe maliyetlerin üst seviyelerde olmasından dolayı yaşanan mağduriyetin de çözümü Giresun Güney Çevre Yolu Projesi'dir.’

Bu haber 1011 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

GİRESUN ESNAFINA SARAY'DAN ŞOK HABER

GİRESUN ESNAFINA SARAY'DAN ŞOK HABER TIME GÜNCEL HABER- Giresun esnafına da kötü haber...

GİRESUN ESNAFINDAN İMDAT ÇIĞLIĞI!

GİRESUN ESNAFINDAN İMDAT ÇIĞLIĞI! TIME EKONOMİ HABER- Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara, küçük esnaf ve sanatkar...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi