GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
ÖZTÜRK, MUHALEFETİ MADARA ETTİ!..

ÖZTÜRK, MUHALEFETİ MADARA ETTİ!..

Tarih 04 Kasım 2020, 18:25 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü toplantıda muhalefet partisi milletvekillerini rakamlarla yalanladı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, AK Parti hükümetleri döneminde eğitime her bütçede hemen hemen her yıl birinci sırada kaynak ayrıldığını ifade etti.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanlığı, Yüksek Öğretim Kurulu, ÖSYM Başkanlığı, Yükseköğretim Kalite Kurulu ve üniversitelerin bütçelerinin görüşüldüğü toplantıda konuşan Öztürk, Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmen ve öğrencileriyle büyük bir camia olduğuna dikkati çekerek, hükümetin, bütçenin yüzde 15,7'sini eğitime ayırdığını aktardı.

Eğitime ne kadar bütçe ayrılırsa ayrılsın yetmeyeceğinin altını çizen Öztürk, olağanüstü bir salgının yaşandığı dünyada şimdilik 2021 bütçesinde bununla yetinmek durumunda olduklarını belirtti.

MUHALEFET BARDAĞIN HEP BOŞ TARAFINI GÖSTERİYOR

Muhalefet partisi milletvekillerinin konuşmalarında bardağın hep boş tarafını gösterdiğini dile getiren Öztürk, 2002'de orta öğretimde yüzde 67,9 olan okullaşma oranının 2020'de yüzde 110,6'ya yükseldiğini, 343 bin olan derslik sayısının 727 bin 347'ye çıkarıldığını, derslik başına düşen öğrencide 36 olan sayının 2020'de 24'e düşürüldüğünü açıkladı.

Eğitimde gerçekleşen iyi gidişata dair istatistiki bilgiler paylaşan Öztürk, 'AK Parti hükümetleri döneminde eğitime her bütçede hemen hemen her yıl birinci sırada kaynak ayrılmıştır. AK Parti hükümetlerinin eğitime verdiği önemi gösteriyor bu' şeklinde konuştu.

Bu haber 1142 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

AK PARTİ’DE İL KONGRE TARİHİ NETLEŞTİ

AK PARTİ’DE İL KONGRE TARİHİ NETLEŞTİ TIME SON DAKİKA ÖZEL HABER- AK Parti Giresun il kongresinin tarihi belli oldu.

İP, GİRESUN’DA HAVANDA SU MU DÖVÜYOR?

İP, GİRESUN’DA HAVANDA SU MU DÖVÜYOR? TIME AYRINTI HABER- İYİ Parti (İP) Giresun’da aslında havanda su mu dövüyor?
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi