GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUN’UN CEMAL ABİSİ ŞAŞIRTTI!

GİRESUN’UN CEMAL ABİSİ ŞAŞIRTTI!

Tarih 27 Ekim 2020, 22:04 Editör Dursun ONUR

TIME SON DAKİKA POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk'ün gerçekte tümden dibe vuran ülke ekonomisini güllük gülistanlık göstermesi sevenlerini hem üzdü hem şaşırttı.


AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü ileri sürdü.

2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda söz alan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk'ün bilimsel istatistiki rakamlara takla attırarak aslında dibe demir atan ülke ekonomisini güllük gülistanlık göstermesi sevenlerini hem üzdü hem şaşırttı.

13'NCÜ SIRADAYMIŞIZ!

Türkiye ekonomisinin, 2003-2019 arasında görülmeyen boyutta küresel krizlere rağmen ortalama yüzde 5,3 oranında büyüdüğünü savunan Öztürk, ekonomik büyüklük olarak 2001'de dünyada 23. sırada bulunan Türkiye'nin, 16. sıraya kadar yükseldiğini, döviz kurlarındaki artış sonunda 2019 itibarıyla 19. sırada yer aldığını, satın alma gücü paritesine göre de 2001'de 17. sıradayken 2019 itibarıyla 13'üncü sırada olduğunu öne sürdü.

ÖZTÜRK’E GÖRE TÜRKİYE EKONOMİSİ UÇMUŞMUŞ!

AK Parti’li Giresun Milletvekili Öztürk, 2018'de ortaya çıkan ekonomik sorunlara karşı alınan tedbirlerle bu sorunların olumsuz etkilerinin 2019'un ikinci yarısından itibaren atlatılmaya başlandığını belirterek, uçmak hesabınca (!) yılın binde 9 oranında büyüyerek kapatıldığını savundu.

ÜST- ORTA GELİR GRUBUNA YÜKSELMİŞİZ!

'Dünyayı etkisi altına alan Kovid 19 salgınına rağmen üçüncü çeyrekte başlayan güçlü toparlanma sayesinde 2020 yılını da pozitif büyümeyle kapatacağımızı öngörüyoruz’ iddiasında bulunan Öztürk, 17 yıldır yapılan çalışmalarla alt-orta gelir grubundaki Türkiye'nin, üst-orta gelir grubuna yükseldiğini ileri sürdü.

2021-2023 DÖNEMİNDE YÜZDE 5.3 BÜYÜYECEKMİŞİZ!

Milletvekili Öztürk, 2021-2023 dönemi için öngörülen yıllık ortalama yüzde 5,3'lük büyüme hedefiyle ekonomide yeniden dengelemeyi sağlamanın ve refah seviyesini artırmanın amaçlandığını da sözlerine ekleyerek kendince pembe tablo çizdi.

Bu haber 1244 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

AKP’DE ÇANLAR TATLI İÇİN Mİ ÇALIYOR?

AKP’DE ÇANLAR TATLI İÇİN Mİ ÇALIYOR? TIME ÖZEL KULİS HABER- Giresun’da çanlar atamayla görevini sürdüren AKP İl Başkanı Kenan Tatlı için mi çalıyor?

GİRESUN DEVA’DA BABACAN HEYECANI

GİRESUN DEVA’DA BABACAN HEYECANI TIME POLTİKA HABER- Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Giresun İl Kongresi...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi