GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
BAŞKAN ÇAKIRMELİKOĞLU BAKIN NE İSTEDİ!?

BAŞKAN ÇAKIRMELİKOĞLU BAKIN NE İSTEDİ!?

Tarih 27 Ekim 2020, 18:54 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, KDV ve muhtasar beyannameleri ödemelerine taksitlendirme istedi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, KDV ve muhtasar beyannameleri ödemelerine taksitlendirme istedi.

Başkan Çakırmelikoğlu, yeni koronavirüs (Kovid-19) salgınının yoğun olduğu yaz aylarında işletmelerin mağduriyetine çözüm üretilmesi için KDV ve muhtasar beyannamelerine tahakkuk eden vergilerin ödeme sürelerinin uzatılma tarihinin ertelenmesini talep etti.

Çakırmelikoğlu, yaptığı açıklamada, 'Nisan, mayıs ve haziran aylarına ilişkin muhtasar ve prim hizmet beyannamesi ile KDV beyannameleri için tahakkuk eden vergiler ekim, kasım ve aralık aylarında ödenmesi kararı alınmıştı. Bu çerçevede KDV ve muhtasar beyannameleri için de ödeme süreci 27 Ekim Salı günü son buldu' diyerek hatırlatma yaptı.

TBMM'YE ÇAĞRI: TAKSİTLENDİRİLSİN

Çakırmelikoğlu, 'Ödemesini yapmak isteyen ancak mücbir sebep hali devam eden, ciro yapamayan binlerce işletme, bu ödemelerin taksitlendirilmesini talep etmektedirler. Halen TBMM gündeminde yer alan ve Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen Torba Yasa Tasarısı Genel Kurul'da görüşülürken ticaretin sekteye uğramaması adına bu talep önemli bir konu içermektedir. Bu bağlamda hükümetten ve milletvekillerimizden bu müjdeyi beklemekteyiz' ifadelerini kullandı.

Bu haber 693 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

ÇÖZÜM GİRESUN ÇEVRE YOLU PROJESİ’DİR

ÇÖZÜM GİRESUN ÇEVRE YOLU PROJESİ’DİR TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, net konuştu.

KARAN’DAN OLAY SÖZLER

KARAN’DAN OLAY SÖZLER TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan, fındıkta oluşa...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi