GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
BAKAN KURUM, GİRESUN HALKINI KANDIRDI

BAKAN KURUM, GİRESUN HALKINI KANDIRDI

Tarih 25 Ekim 2020, 20:15 Editör Dursun ONUR

TIME KAYNAK HABER- CHP'li Öztunç: Bakan Kurum, yerel seçimlerden önce Giresun'un Görele ilçesi Çavuşlu Beldesi halkına verdiği sözü tutmadı. Seçimden önce insanlara yalan söylediler, insanları kandırdılar, Çavuşlu halkını kandırıp oylarını aldırlar. Sonra bir daha oraya dahi gitmediler. Kısacası, klasik AKP zihniyeti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un yerel seçimler öncesinde Giresun'un Görele İlçesi Çavuşlu Beldesi'ne giderek düzenli katı ve sıvı atık tesisi sözü verdiğini, ancak bu sözün seçimlerden sonra tutulmadığını söyleyerek tepki gösterdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nden dört gün önce ilçeye giderek modern katı atık tesisi için çalışmaların bir an önce başlayacağını söylemişti.

Çöp depolama alanında bir açıklama yapan Bakan Kurum, 'İnşallah siz daha temiz su içeceksiniz, çöplerinizi de temizleyeceğiz. İnşallah bu çöpler de yeni, düzenli depolama sahası kurduktan sonra o düzenli sahaya dökülecek. Hem eski depolama sahasını hem de burayı rehabilite ederiz inşallah. Burayı da güzel park, bahçe yaparız’ demişti.

Bakan Kurum'un verdiği sözleri seçimden sonra tutmadığını belirten Öztunç şunları söyledi:

"GİRESUN'UN ÇÖPLERİ ÇAVUŞLU'YA DÖKÜLÜYOR"

'Giresun'un çöpleri Giresun'un Görele ilçesi Çavuşlu Beldesi'ne dökülüyor. Seçimlerden önce Sayın Bakan Murat Kurum Çavuşlu Beldesi'ne gidiyor ve vatandaşlara bir vaatte bulunuyor. 'Bu vahşi depolama çöpten sizi kurtaracağız, bunu kaldıracağız' diyor. Ayrıca çöpten suya karışan kirliliği ortadan kaldıracaklarını belirtiyor. Suyu temizleyecekleri ve yeni bir su şebekesi çekecekleri vaadinde bulunuyor. Ne için? Seçimleri kazanmak için.

"ÇAVUŞLU HALKINI KANDIRIP OYLARINI ALDILAR"

Vatandaş da inanıyor ve AKP'ye oy veriyor. Seçimleri Çavuşlu'da AK Parti kazanıyor. O günden bu güne bir gelişme oldu mu? Hiçbir gelişme yok. Sayın Bakan oraya bir daha gitmediği gibi ne çöp tesisi kaldırıldı, ne vahşi depolama sona erdirildi, ne katı atık tesisi kuruldu, ne de o su şebekesi yenilendi. Seçimden önce insanlara yalan söylediler, insanları kandırdılar, Çavuşlu halkını kandırıp oylarını aldırlar. Sonra bir daha oraya dahi gitmediler. Kısacası, klasik AKP zihniyeti.

"MURAT KURUM DEVLET ADINA SÖZ VERMİŞTİR"

Sayın Bakan'ı verdiği sözü tutmaya davet ediyorum. Sayın Murat Kurum şahsı adına bir söz vermemiştir, devlet adına söz vermiştir. Devletin bakanları devlet adına söz verirler. Verdikleri sözleri de tutmak zorundalar. Çavuşlu halkına verdiğin sözü tut, bir an evvel Çavuşlu'yu çöpten kurtar.’

Kaynak: BİRGün gazetesi.- https://www.birgun.net/haber/chp-li-oztunc-bakan-kurum-secimlerden-once-verdigi-sozu-tutmadi-320505

Bu haber 1528 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

AKP’DE ÇANLAR TATLI İÇİN Mİ ÇALIYOR?

AKP’DE ÇANLAR TATLI İÇİN Mİ ÇALIYOR? TIME ÖZEL KULİS HABER- Giresun’da çanlar atamayla görevini sürdüren AKP İl Başkanı Kenan Tatlı için mi çalıyor?

GİRESUN DEVA’DA BABACAN HEYECANI

GİRESUN DEVA’DA BABACAN HEYECANI TIME POLTİKA HABER- Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Giresun İl Kongresi...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi