GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KARAN’DAN TMO GENEL MÜDÜRÜNE VERYANSIN!

KARAN’DAN TMO GENEL MÜDÜRÜNE VERYANSIN!

Tarih 24 Ekim 2020, 21:00 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı ve Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal’ın 31 Aralık 2020 tarihinde fındık alımı kampanyasının sonlandırılacağı yönünde açıklamalarda bulunmasına çok sert tepki gösterdi.

Giresun Ziraat Odası Başkanı ve Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal’ın, 31 Aralık 2020 tarihinde fındık alımı kampanyasının sonlandırılacağı yönünde açıklamalarda bulunmasına çok sert tepki gösterdi.

Fındık fiyatının düşüşe geçtiği bir dönemde Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal'ın Trabzon, Giresun ve Ordu illerinde alıcı temsilcileri ile bir araya gelerek, TMO'nun 31 Aralık 2020 tarihinde fındık alımı kampanyasını sonlandıracağı yönünde açıklamalarda bulunması tepkileri de beraberinde getirdi.

Giresun Ziraat Odası Başkanı ve Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan, bir devlet kurumu olan TMO'nun başındaki Genel Müdür Ahmet Gündal'ın alıcının mı? yoksa üreticinin mi? yanında yer aldığını sordu.

Yazılı bir açıklama yapan Karan, fındık fiyatında oynanan oyuna en başta devlet adına ürün alımı yapan TMO'nun karşı durması ve ona göre hareket etmesi gerektiğini kaydetti.

Başkan Karan, TMO Genel Müdürü Güldal'ın fındık fiyatının düşüşe geçtiği bir dönemde Trabzon'da, Giresun'da ve Ordu'da ticaret borsalarını ziyaret ederek, alıcı temsilcileri ile görüş alışverişinde bulunmasının hiç de şık görüntü olmadığını belirtti.

ALICININ MI YOKSA ÜRETİCİNİN Mİ YANINDASIN!?

Karan,'Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olan Toprak Mahsulleri Ofisi'nin birinci görevi bizim bildiğimiz tarımsal alanda Türk çiftçisinin hak ve menfaatlerini korumak ve devlet adına müdahil alım görevini yerine getirmektir. Başındaki genel müdürde devlet tarafından atanmış memurdur. TMO gibi tarımsal alanda önemli bir görev üstlenen bir kurumun başındaki devlet memurunun her sezon spekülasyona açık ve bugünlerde fiyatı üzerinde oyun kurulmaya çalışan fındıkla ilgili alıcıların yanında yer alırcasına boy göstermesi üreticileri üzmüştür. Bu tutum ve davranışın yanı sıra genel müdürün TMO'nun 2020 yılı fındık alım kampanyasını 31 Aralık'ta kapatacağını açıklaması da fındık fiyatını düşürmeye çalışanların elini güçlendirirken, üreticinin elini kolunu kırmıştır. TMO genel müdürü fındıkta üreticinin istikrarları yükselişinin mi? yoksa alıcıların mı istikrarlı yükselişini savunmaktadır. Kaldı ki, dolar kuru yükselişini sürdürürken fındık fiyatındaki düşüşü nasıl izah eder ve açıklaya bilirler' dedi.

Bu haber 931 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

ÇÖZÜM GİRESUN ÇEVRE YOLU PROJESİ’DİR

ÇÖZÜM GİRESUN ÇEVRE YOLU PROJESİ’DİR TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, net konuştu.

KARAN’DAN OLAY SÖZLER

KARAN’DAN OLAY SÖZLER TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan, fındıkta oluşa...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi