GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
CHP GİRESUN’DA ESNAFIN SESİ OLDU

CHP GİRESUN’DA ESNAFIN SESİ OLDU

Tarih 10 Ekim 2020, 01:50 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, esnafın sorunlarına dikkat çekerken, partisinin çözüm önerilerini de sıraladı.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanları, ekonomik problemler ve pandemi döneminde esnafın yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek için 81 ilde ortak basın açıklaması yaptı.

Bu kapsamda, CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş ve Giresun Kahveciler Odası Başkanı Ercan Ayhan ile birlikte bir kahvehanede yaptığı açıklamada, yaşanan salgın sürecinden tüm herkesin etkilendiği gibi esnafların da büyük sıkıntılar içinde olduğunu vurguladı.

AKP ESNAFIN TEK BİR DERDİNE ÇARE ÜRETMEDİ

Toplantıda basın açıklamasını okuyan CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, 'İktidar bugüne kadar esnafın bir tek derdine çare üretmemiştir. Esnafa sadece faizle kredi verilmiş, verilen kredilerin üzerine faiz eklenerek 3 ay süreyle ertelenmiştir. Esnafımızın artık her geçen gün kötüleşen ekonomik koşullar altında ezilirken artık dayanacak gücü kalmamıştır' dedi.

İKTİDAR ÖNERİLERİMİZİ GÜNDEME ALMADI

Salgın döneminde 700 bin esnafın dükkanını kapatırken iktidarın, sosyal devlet olarak tek kuruş yardımda bulunmadığını dile getiren Başkan Bilge, 'Bu süreçte dükkanını kapatan esnafın her türlü vergi, stopaj, sigorta, kira ve faturalarının devlet tarafından karşılanma taleplerimiz, borç içinde yüzen esnafın krediye rahat ulaşabilmesi için sicil affı çıkarılma önerimiz iktidar tarafından gündeme alınmamıştır' ifadelerini kullandı.

Başkan Bilge, basın açıklamasında partisinin esnaf için 17 maddeden oluşan çözüm önerilerini de sıraladı.

Bu haber 566 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

BAŞKAN ÇAKIRMELİKOĞLU BAKIN NE İSTEDİ!?

BAŞKAN ÇAKIRMELİKOĞLU BAKIN NE İSTEDİ!? TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, KDV ve muht...

KARAN’DAN TMO GENEL MÜDÜRÜNE VERYANSIN!

KARAN’DAN TMO GENEL MÜDÜRÜNE VERYANSIN! TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı ve Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan, Toprak Mahsull...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi