GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
CHP’Lİ TIĞLI KURTBELİ YOLU'NU SORDU

CHP’Lİ TIĞLI KURTBELİ YOLU'NU SORDU

Tarih 07 Ekim 2020, 17:44 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Necati Tığlı, Yağlıdere’yi Alucra’ya bağlayan Kurtbeli Yolu'nun akibetini Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Necati Tığlı, Yağlıdere''yi Alucra'ya bağlayan Kurtbeli Yolu'nu bir kez daha gündeme getirdi.

Şubat ayında Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turhan'a sorular yönelten Tığlı'ya cevap ancak Nisan ayında yeni Bakan Adil Karaismailoğlu tarafından verilmişti.

NE ZAMAN İNŞAATA BAŞLAYACAKSINIZ?

Bakan Karaismailoğlu,‘2009 yılında Karayolları ağına alınan Kurtbeli Yolu ve tünellerinin proje çalışmalarının devam ettiğini' ifade ederken, Necati Tığlı neden gecikiliyor? Ne zaman inşaata başlayacaksınız? diye sordu.

Geçtiğimiz ay Alucra Çamoluk ilçelerini ziyaret ederek bölgenin mağduriyetine ilişkin tartışılan birçok sorunu yerinde inceleme fırsatı bulan CHP'li Tığlı, yaptığı görüşmeler çerçevesinde konuyu takip etmeye devam edeceğini söylemişti.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Tığlı, Meclis'e sunduğu soru önergesinde var olan haliyle Karayolları Genel Müdürlüğü'ne devredilen yolun ve yol güzergahında yer alacak tünellerin henüz projesinin bile ortaya konulmadığını üstelik son sel taşkınında bir kısmının ağır şekilde tahribata uğradığını kaydetti.

SELDE BÜYÜK TAHRİBATA UĞRADI

'Yapımına 2005 yılında başlanan, 2008 yılına gelindiğinde stabilize yol olarak tamamlanarak altyapısının hazır hale getirildiği ifade edilen 70 kilometrelik Yağlıdere-Alucra (Kurtbeli) yolu Kelkit Vadisi'ndeki il ve ilçelerimizi Karadeniz sahiline bağlayacak ulaşım sorununa çözüm olacak bir projedir'diyen Tığlı, Karayolları yol ağına ancak 31.12.2009 tarihinde alınabilen Kurtbeli Yolu’'nun yaşanan son sel afeti neticesinde büyük tahribata uğradığını belirterek Bakan Adil Karaismailoğlu'na yanıtlaması için şu soruları yöneltti:

İŞTE O SORULAR

1- Proje çalışmalarında gelinen aşama nedir? Gecikmeye sebep olan unsurlar nelerdir?

2- Kurtbeli Yolu ve tünellerinin inşaat ihalesini ne zaman yapmayı planlamaktasınız? İnşaatın daha hızlı gerçekleşmesi için yolun tümünün ve tünellerinin bir bütün olarak ihale edilmesi düşünülmekte midir?

3- Ağustos ayında yaşadığımız sel afeti sonucu yol güzergahında meydana gelen hasar tespiti yapılmış mıdır? Kurtbeli Yolu güzergahı boyunca ne kadar afet zararı meydana gelmiştir?

Bu haber 432 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

GİRESUN’UN CEMAL ABİSİ ŞAŞIRTTI!

GİRESUN’UN CEMAL ABİSİ ŞAŞIRTTI! TIME SON DAKİKA POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk...

BAKAN KURUM, GİRESUN HALKINI KANDIRDI

BAKAN KURUM, GİRESUN HALKINI KANDIRDI TIME KAYNAK HABER- CHP'li Öztunç: Bakan Kurum, yerel seçimlerden önce Giresun'un Görele ilçesi Çavuşlu Beld...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi