GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
SOYLU’DAN ÖZTÜRK’E GİRESUN YALANLAMASI

SOYLU’DAN ÖZTÜRK’E GİRESUN YALANLAMASI

Tarih 20 Eylül 2020, 15:14 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk'ün, Giresun’daki sel felaketi sonrası yaşananları eleştirdiği 'Sorumluluktan kurtulamazsınız' başlıklı bugünkü köşe yazısında yer alan iddiaları yalanladı.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk'ün, Giresun'daki sel felaketi sonrası yaşananları eleştirdiği 'Sorumluluktan kurtulamazsınız' başlıklı bugünkü köşe yazısında yer alan iddiaları yalanladı.

Süleyman Soylu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından açıklamada bulundu ve Saygı Öztürk'ün köşe yazısında yer alan üç iddiasının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Soylu; 'Deveye 'Boynun neden eğri?' diye sormuşlar; 'Nerem doğru ki!' demiş. Saygı Öztürk'ün bugünkü yazısındaki eğrileri düzeltmek için aşağıda, açıklama zorunluluğu doğmuştur' ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu, şunları söyledi:

'Sayın Saygı Öztürk, 'kopyala-yapıştır' mantığıyla ve kulaktan dolma birtakım bilgilerle, sadece bizlere karşı husumetinizi dillendirmek için çizdiğiniz çerçeveyi, bugünkü yazınızda da şaşkınlıkla ve üzülerek, takip ettik. Vesayet dönemi gazeteciliği ile hırsınızın, kibrinizin sizi hiç de doğru olmayan bir tutuma yönlendirdiğini görüyoruz. Tabi ki buna karışmıyoruz. Bu gazetecilik mesleği ile aranızdaki ilişkidir, tasarruf da sizindir.

5 JANDARMA PERSONELİMİZİN ŞEHİT OLDUĞU İLÇE DERELİ DEĞİL, TİREBOLU HARŞİT ÇAYI

Ancak bugünkü yazınızdaki fitne unsurlarını ve doğru olmayan bilgileri düzeltmek de bizlerin sorumluluğu olduğu için, cevap vermek durumundayız;

1- Giresun'da şehit olan 5 jandarma personelimizin (yazınızda 4 olan) şehit olduğu ilçe Dereli değil, Tirebolu Harşit Çayı'dır. Selin etkili olduğu ilçeler ise Tirebolu Harşit Çayı, Espiye, Dereli (selden dolayı Dereli'de 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir) Doğankent ve bazı yerleşim yerleri ile köylerdir.

DERELİ KAYMAKAMIMIZ GÖREVDEN ALINMAMIŞ YERİ DEĞİŞTİRİLMİŞTİR

2- Yazınızın aksine Dereli kaymakamımız görevden alınmamış yeri değiştirilmiştir. Elazığ'da yaşanan depremden sonra başarılı çalışmalar ortaya koyan Kemaliye Kaymakamımız, Giresun'daki sel felaketinin ardından daha hızlı yol alabilmek ve yaraları daha hızlı sarabilmek için Dereli'ye görevlendirilmiş, Dereli Kaymakamız da Kemaliye'ye görevlendirilmiştir, yani iki ilçe arasında Bakanlığımızın tasarrufu ile becayiş yapılmıştır.

İL ÖZEL İDARESİ MÜDÜRÜ' (!) DEDİĞİNİZ GİRESUN İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİMİZ

3- Yazınızda 'İl Özel İdaresi Müdürü' (!) dediğiniz Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz ise yaşanan sel felaketi sonrası görevlendirdiğimiz müfettişlerin talebi doğrultusunda, 'kum ve çakıl ocaklarının derelerdeki kontrol edilemeyen faaliyetleri' sebebiyle görevinden alınmıştır.

Anlaşılıyor ki; hasmane tutumunuz, sizi sorumlu gazetecilikten ayırmaktadır. Yıllar sonra mesleğinizde geldiğiniz nokta bu olmamalıydı. Geçmişte İçişleri Bakanlığı mensubu olan iki ağabeyinize danışsaydınız, belki yazınızdaki bu hatalara yer vermezdiniz. Bundan sonra Bakanlığımızın alacağı tüm kararları da onayınızı almak için gazetedeki adresinize göndereceğiz. Hakiki Saygıyla...'

NOT:

İşte, Saygı Öztürk'ün Sözcü gazetesinde yer alan 'Sorumluluktan kurtulamazsınız' başlıklı köşe yazısının linki:

https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarlar/saygi-ozturk/sorumluluktan-kurtulamazsiniz-6046040/

Bu haber 1059 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

İLAHİYATÇI BAŞKANA İLK TEBRİK ÖZTÜRK’TEN

İLAHİYATÇI BAŞKANA İLK TEBRİK ÖZTÜRK’TEN TIME EKONOMİ HABER- Merkezi Giresun'da bulunan DOKAP başkanlığına atanan Rize'li ilahiyatçı Hakan Gültekin’...

AKSU VE BATLAMA VADİSİ PROJESİ MASADA

AKSU VE BATLAMA VADİSİ PROJESİ MASADA TIME GÜNCEL HABER- Giresun’da yaşanan sel afeti sonrasında gündeme alınan entegre havza koruma ıslah projesi kapsam...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi