GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
CANİKLİ İLE ÖZHASEKİ TERS DÜŞTÜ!

CANİKLİ İLE ÖZHASEKİ TERS DÜŞTÜ!

Tarih 24 Ağustos 2020, 16:45 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL DETAY HABER- Giresun'daki sel felaketi AKP'yi ikiye böldü. AKP'li Canikli ve Özhaseki iki farklı yorumda bulundu.


Giresun'da 7 kişinin hayatını kaybettiği, kayıpların ise hala bulunamadığı sel felaketiyle ilgili AKP'li iki isimden farklı yorum geldi. 

AKP Yerel Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Giresun'daki sel felaketiyle ilgili dün ‘Derelerin içine bina yaparsanız, yarın bir gün de ağlamakla karşı karşıya gelirsiniz’ dedi. 

ÖZHASEKİ: DERELERE BİNA YAPMAYIN

'Acı ve hüzün verici bir olay' diyen Özhaseki, 'Karadeniz tarafında o kadar çok derelerin içerisine, bina yapılmaması gereken yerlere on yıllardır yapılan binalar var. İşte onları siz göz ardı ederseniz yarın bir gün de ağlamakla karşı karşıya gelirsiniz. Müthiş şekilde acı verici, hüzün verici bir olay' yorumunu yaptı. 

CANİKLİ: AFETİN YAPILAŞMAYLA ALAKASI YOK

Eskinin Giresun Milletvekili şimdinin AKP Ekonomi İşleri'nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli ise Giresun'da meydana gelen sel felaket için ‘Yaşadığımız bu felaketin yapılaşmayla ilgisi yok' iddiasını ileri sürdü.

Canikli ‘Bu tercihi vatandaş yapıyor. Ama vatandaşa konutu yapacağı arazi önerilemiyor. Bu sefer vatandaş sınırları zorluyor bu sefer. Dere yataklarına, zemini sağlam olmayan yerlere doğru bunu genişletmek zorunda kalıyor. Bu sıkıntı bütün Karadeniz’de var. Ama tekrar söylüyorum. Yaşadığımız bu afetin yapılaşmayla alakası yok. Buranın özelliği sürekli yağmur alan bir bölge. Yağmurla toprak suya doyuyor, toprak kayganlaşıyor. Yağmur yağdığı zaman toprak su gibi akıyor, önüne ne katarsa götürüyor' diye konuştu. 

Bu haber 1652 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

GİRESUN VEKİLLERİ TESTTEN GEÇECEK

GİRESUN VEKİLLERİ TESTTEN GEÇECEK TIME POLİTİKA DETAY HABER- AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk ve Kadir Aydın, Cumhurbaşkan...

GİRESUN AKP’DE ‘BAŞKANLIK’ OYUNLARI...

GİRESUN AKP’DE ‘BAŞKANLIK’ OYUNLARI... TIME ÖZEL KULİS HABER- Giresun’da ilçe kongrelerini hemen hemen tamamlayan AKP’de gözler Kasım veya Aralık ayında g...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi