GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
BAŞKAN ŞENLİKOĞLU,15 AYINI DEĞERLENDİRDİ

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU,15 AYINI DEĞERLENDİRDİ

Tarih 21 Temmuz 2020, 18:11 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, göreve geldikten sonra geçen 15 aylık süreyi değerlendirdi.


Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 15 aylık görev sürecinde gerçekleştirilen çalışmalar ve hayata geçirilmesi planlanan projeleri değerlendirdi.

Başkan Şenlikoğlu, bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, göreve geldikten sonra çok önemli çalışmalara imza attıklarını ve sürecin planlanan şekilde devam ettiğini kaydetti.

SEÇİM DÖNEMİNDE VERDİĞİMİZ SÖZLERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ

Göreve geldiği ilk yılın önemli bir süreç olduğuna değinen Başkan Şenlikoğlu,'Yaptığımız işin hassasiyetini, ağırlığını ve önemini bilerek yürümeye çalışıyoruz. Yönetimimizle ve meclisimizle birlikte bir anlayış değişikliği yapıyoruz. Göreve gelirken sadece projelerimizle değil, temel yönetim anlayışımızı oluşturarak ve planlı bir şekilde oturtmaya çalışarak hareket ediyoruz. Bir fidanın ekilmesi, büyümesi ve ağaç olması zaman isteyen bir konudur. Seçim sürecinde vermiş olduğumuz sözleri de en ince ayrıntısına kadar düşünerek hayata geçirmeye çalışıyoruz' dedi.

Beş milyon lira kamulaştırma bedeli ödenerek Bulancak durağı projesini tamamladıklarını vurgulayan Şenlikoğlu, ‘Bu proje sadece trafik problemini azaltmayı değil, aynı zamanda şehir girişimizi düzenlemek ve ilimize yakışır bir meydan oluşturma hedefini de kapsıyor' şeklinde konuştu.

Başkan Şenlikoğlu, 17 kilometrelik sahil yolu ve meydan aydınlatma projesini de tamamladıklarını vurgulayarak, yeni kazandırdıkları araçlarla birlikte araç filosunu güçlendirdiklerini anımsattı.

Sanayi sitesi bölgesinde bulunan ilk çöp sahasına yaşam alanı yaptıklarını dile getiren Şenlikoğlu, '70 dönümlük alan üzerine planladığımız projede çöp ve moloz kaldırma çalışmamız devam ediyor. Ayrıca Aksu şenlik sahası ile birleşen bir diğer çöp sahasını da kaldırarak burayı da yaşam alanı yapmak istiyoruz. Kale aydınlatma projemiz tamamlanmak üzere. Kalede aynı zamanda geniş çaplı olarak temizlik ve bakım çalışması da gerçekleştirdik. Kale de ışıklarımızı Kurban Bayramından önce yakmayı planlıyoruz’dedi.

Ayrıca, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından kentte dört adet semt sahasının yapılacağını dile getiren Şenlikoğlu, Karadeniz Sahil Yolu Giresun şehir içi girişine uygulanacak dal- çık projesinin de önümüzdeki dönemde yatırım programına aldırmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

ANKETLERE GÖRE BAŞARI ORANIMIZ YÜZDE 66.8

Vatandaşın gördüğü eksiklikleri ve yapılan çalışmaların değerlendirilmesi açısından bir kamuoyu araştırması yaptırıldığını da  belirten Başkan Şenlikoğlu, ‘Buradaki asıl hedefimiz sadece başkanın ya da meclisimizin ve siyasetimizin genel durumunu görmek değil gören bir gözle gidelim, ezbere yürümeyelim. Vatandaşın gözünden görelim. Vatandaş ne düşünüyor, ne istiyor bizim için önemli olan bu. Sonuçlar beklediğimin çok üzerinde. Sonuçlarda kendimizi görelim istedik. Bu sonuçlara göre planlamalarımızı gözden geçirip yolumuza devam edeceğiz. Ankete göre başarı oranımız yüzde 66,8. Burada ilginç bir endeks daha var. Oy vermedim belki de vermeyebilirim ama güvenebilirim diyen yüzde 75'lik bir sonuç var. Bu da bizim için çok önemli. Birbirimize güvenerek yürümek zorundayız. İyi niyetle yürümek zorundayız' ifadelerini kullandı.

Bu haber 595 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

GİRESUN BAROSU DA SÖZLEŞMEYE SAHİP ÇIKTI

GİRESUN BAROSU DA SÖZLEŞMEYE SAHİP ÇIKTI TIME GÜNCEL HABER- Aralarında Giresun’un da yer aldığı 60 ilin baro başkanlığı, Kamu Denetçiliği Kurumu’ndan İstanb...

BAKAN PAKDEMİRLİ GİRESUN’A GELİYOR

BAKAN PAKDEMİRLİ GİRESUN’A GELİYOR TIME SON DAKİKA HABER- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 14 Ağustos Cuma günü Giresun’a geliyor.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi