GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
FINDIKTA BAŞARI HİKAYESİ SÜRÜYOR

FINDIKTA BAŞARI HİKAYESİ SÜRÜYOR

Tarih 02 Temmuz 2020, 18:10 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Edip Sevinç, Haziran ayı ihracat rakamları ve fındık ihracatı ile ilgili genel trend hakkında açıklamalarda bulundu.


2019/2020 sezonunun bitmesine iki ay kala fındık ihracatında ulaşılan rakamlar yüz güldürmeye devam ediyor.

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Edip Sevinç, Haziran ayı ihracat rakamları ve fındık ihracatı ile ilgili genel trend hakkında açıklamalarda bulundu.

FINDIKTA BAŞARI HİKAYESİ SÜRÜYOR

Başkan Sevinç, '01 Eylül 2019 ile 30 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen fındık ihracatı şimdiden bütün zamanların rekorunu kırarak 311.499 ton/iç fındık miktarına ulaştı. Bu rakamın 31 Ağustos 2020'de 330.000 ton / iç fındık miktarını geçebileceğini tahmin ediyoruz. Türkiye fındık ihracatından gelen net döviz miktarı ise 30 Haziran 2020 itibariyle 2 milyar dolara ulaştı. Bu rakamın da ağustos ayı sonunda 2,2 milyar dolara yaklaşacağını tahmin ediyoruz' dedi.

SONUÇ TÜRK İHRACAT SEKTÖRÜNÜN TÜM PAYDAŞLARI İÇİN BİR ZAFERDİR

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Edip Sevinç, şunları söyledi:

'Bu sonuçlar Türk fındık ihracat sektörü ve Türk fındık sanayici / ihracatçıları için büyük bir başarıdır. Bu başarıda elbette ihracatçılarımız kadar başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, önce politikaları dünya dengelerini ve üreticiyi gözeterek erken açıklayan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin yanında fiyat regülasyonunu büyük oranda doğru yöneten TMO'nun da payları taktire şayandır. Ayrıca, her platformda tüm ihracatçıların yanında olan ve bütün taleplerimizi dinleyip sonuca ulaştıran Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a da müteşekkiriz. Özetle başarı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nindir.’

Bu haber 837 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

FINDIK ÜRETİCİSİNİ BAKIN NİYE UYARDI

FINDIK ÜRETİCİSİNİ BAKIN NİYE UYARDI TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan,fındık üreticilerini uyardı.

HABERİN OLSUN GİRESUN!

HABERİN OLSUN GİRESUN! TIME SON DAKİKA HABER- Haberin olsun Giresun!...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi