GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

CHP’Lİ TIĞLI DOKTORLAR İÇİN NE İSTEDİ

Tarih 12 Mayıs 2020, 18:01 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı, doktorların ek göstergelerinin 7200’e çıkarılmasını istedi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı, pandemi döneminde eşsiz bir mücadele göstererek tüm dünyaya örnek olan doktorların ve sağlık çalışanlarının ek göstergelerinin yeniden düzenlemesini istedi.

Pandemi döneminde büyük bir fedakârlık ve özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarının ek göstergelerinin yükseltilmesinin gerektiğine vurgu yapan Tığlı, 'Covid-19 ile yapılan mücadelede bir kez daha gündeme gelen sağlık çalışanlarının sorumluluğu, fedakârlığı, özverisi ve aldıkları risk tüm halkımız tarafından görülmekte ve takdir edilmektedir. Yaşamlarını riske ederek çalışan tüm sağlık çalışanları da diğer kamu personeli memurlar gibi ek ödemeye ilişkin düzenlemeyi heyecan içinde beklemektedir' ifadelerini kullandı.

EK GÖSTERGELER EŞİT VE HAKKANİYETLİ OLMALIDIR

CHP'li Tığlı, 'Hekimlerimizin eğitimleri, tecrübe ve birikimleriyle yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada saygın bir yere sahiptir.  Sağlık çalışanları arasında 1. dereceye ulaşan hekimler, 3600 ek gösterge alabilirken diğer doktorlar, hemşire, ebe ve sağlık memurları fakülte mezunu olsalar bile 3000 ek gösterge rakamını geçememektedir. Hele yüksekokul mezunu sağlık çalışanları en çok 2200 ek göstergeye, diğer sağlık çalışanları 1500 ek göstergeye çalışmaktadır. Sağlık çalışanları arasında ek gösterge eşit ve hakkaniyetli bir şekilde yeniden düzenlenmelidir' vurgusunu yaptı.

TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARINA VEFA BORCUMUZ VAR

Adalet Bakanlığı bünyesinde görev yapan hâkim ve savcılarımızda olduğu gibi hekimlerimizin de 7200 ek gösterge kapsamına alınması gerektiğini belirten Tığlı, 'Bu salgın döneminde tüm sağlık çalışanlarına bir vefa borcumuz vardır. Bu borçta ancak onların özlük haklarında yapılacak iyileştirici düzenlemelerle mümkün olacaktır. Canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarına alkışlarla yapılan moral desteğin yanına böyle bir katkı çok güzel olacaktır' dedi.

CHP’li Necati Tığlı, '7200 ek göstergeye layık görülen diğer memurlar kadar vasıflı, onlar kadar ve belki onlardan daha fazla eğitim görmüş, daima büyük risk altında görev yapan doktorlarımız ve sağlık çalışanları için de yeni ek gösterge rakamları belirlenmelidir' diyerek sözlerine son verdi.

Bu haber 999 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

FİSKOBİRLİK’TEN NAHOŞ KOKULAR GELİYOR

FİSKOBİRLİK’TEN NAHOŞ KOKULAR GELİYOR TIME POLİTİKA HABER- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, FİSKOBİRLİK’ten nahoş kokular ge...

AK PARTİ’DE İL KONGRE TARİHİ NETLEŞTİ

AK PARTİ’DE İL KONGRE TARİHİ NETLEŞTİ TIME SON DAKİKA ÖZEL HABER- AK Parti Giresun il kongresinin tarihi belli oldu.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi